Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Igaz ez, hogy ajánlatos...

Igaz ez, hogy ajánlatos lecserélni az XP-t, ha megszűnik a támogatása vagy ez az egész egy hülyeség?

Figyelt kérdés

Tegnap feldobott a Windows egy ablakot, miszerint április 8-tól megszűnik az XP támogatása, nem lesz hozzá több frissítés. :S Állítólag erről már hónapokkal korábban is szó volt, de nekem ez most teljesen újdonság.


Van értelme lecserélni vagy nyugodtan használhatom továbbra is? Hiszen van rendes külső vírusirtóm, szóval elvileg nem történik semmi baj, ha nem érkezik rá több biztonsági frissítés.


Na meg a gépemen maximum az XP fut el, egy Windows 7 már sok lenne neki. Ugyanis egy egymagos P4-esről van szó... A rendszermemória is mindössze 1 GB. Korábban kipróbáltam a Win7-et, de a telepítés után néhány héttel nagyon belassult, így visszatértem az XP-re.


2014. márc. 25. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A vírusírtó nem véd meg a biztonsági rések ellen, az ellen tűzfal, ill. komolyabb biztonságvédelmi berendezés kell. És a támogatás megszűnése miatt előfordulhat, hogy a vírusírtód, driver gyártó sem ad ki több frissítést, így védtelen maradhat a géped.


A Win7-nek pedig legalább 3 GB memória kell (abszolút minimum a 2 GB), a proci ott nem akadály. Ilyen régi gép esetén, ha netezni, és irodai alkalmazásokra (word/excel) kell, kérlek gondolkozz el a linuxon, vagy új gépen, ha játszani is használod.

2014. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
84%

A Microsoft érán kívül is létezik egy világ.

Próbálj ki egy Linux mintet XFCE-vel! Biztonságos, friss és nincs kizárva, hogy még az XP-nél is gyorsabb lehet.

2014. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vírusirtóval nyugodtan maradhatsz XP-nél.Bár van aki vírusirtó nélkül is meg volt eddig is.. (Rajtad is múlik a dolog..)

Frissítések nélkül meg eddig is lehetett élni,ezek után is lehet.

Jó pár évig támogatni fogják a vírusirtók is még,aztán jöhet a gép csere egyszer..

2014. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:
81%
Az XP még egy pár évig eldöcög, amíg a világ elfelejti, semmi értelme a kapkodásnak. Amúgy meg, a géped ismeretében mintha nem lennél játékmániás, fontold meg Tengor szavait, egyéb célokra a linux jó megoldás.
2014. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak tudjátok, az a baj, hogy én annyira hozzászoktam már a Windows-hoz, és különben sem használtam még soha Linuxot. Őszinte leszek: én szeretnék a Windows-nál maradni, viszont most jelenleg nem tudok 100-150 ezreket kiadni egy új gépre. Játszani amúgy szoktam, de régebbi, 10-15 éves játékokkal. Half-life 2, Doom 3, Blood, Flatout, GTA San Andreas, ilyenek... Szeretem a játékokat, csak nem a maiakat, hanem az IGAZIAKAT. :)


Egyébként én is úgy vagyok, mint a 3. válaszoló, vagyis hogy sokszor megvagyok frissítések nélkül. Számtalanszor volt már, hogy a jobb alsó sarokban ott volt a sárga felkiáltójel, vagyis hogy a rendszer letöltötte nekem az éppen aktuális frissítéseket, de napokig fel sem raktam őket /vagy lusta voltam, vagy annyira nem érdekelt, vagy valami egyéb oka volt/, és semmi baja nem volt a gépemnek...

2014. márc. 25. 20:09
 6/10 tabaki ***** válasza:
100%

"Csak tudjátok, az a baj, hogy én annyira hozzászoktam már a Windows-hoz"

No, akkor úgy vagy vele mint én a linuxszal, azt még jobban meg lehet szokni, jóformán én se használok már Windowst... A játékaid talán elfutnának emulátoron, de igazad van, erőltetni nincs értelme. Legegyszerűbb, ha marad az XP, a többit megpróbálod a vírusvédőre meg a tűzfalra hagyni. Néhány év alatt összejöhet az új gép, addig meg működni fog ez is, legfeljebb nem telepíted minden program legújabb verzióját.

2014. márc. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ha még lehetséges és nem túl veszélyes, megpróbálnék az XP-nél maradni. Lehet, hogy védettség szempontjából jobb lenne egy Linux, viszont azt nem akarom, hogy azon abszolút ne tudjak játszani. Talán elfutnának emulátoron a játékok... Na ja, ez lutri sajnos, ez a baj. :(


Ha 1-2 év múlva kijönne mondjuk 100 ezer alatti összegből /mondjuk 70-80 ezerből/ például egy Core i5-ös gép 4 GB RAM-mal, az elég jó lenne. Annyira Windows-os lettem már az évek során, hogy ha maradni akarok ennél, akkor 1-2 évig el kell még vegetálnom ezzel a géppel. És nem fog örökké 150 ezerbe kerülni egy olyan gép, amin már megfelelően futna például a Windows 7...

2014. márc. 26. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy 50-60 ezer forintos (új) gépen is elfut a win 7 rendesen, de ha játszani is akarsz, akkor minimum 110 ezret gyűjts össze, bár abból is csak egy i3 jönne ki r7 260x-el.
2014. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bizony a jó öreg XP...Kár, hogy vége. :C

Szerintem rendes vírusirtóval maradhatsz az XP-nél.Nem lesz baj.Csak légy körültekintő.

2014. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Marad a régi gép egyelőre, aztán majd a jövőben meglátom, mi lesz. :)
2014. ápr. 2. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!