Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges az, hogy pár év...

Lehetséges az, hogy pár év alatt annyira megtelik egy gép "begyűjtött adattára", hogy semmi hely nem marad a C meghajtón?

Figyelt kérdés
Egyedül a programfájlok vannak rajta, semmi letöltés, semmi nagy helyet foglaló dolog.. és mégis, annyi memória nem maradt, hogy egy nagyobb méretű képet sem tud már megnyitni... Mit lehetne tenni?
2014. márc. 27. 18:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Munkahelyi gépről van szó, a Windows mappa 2009-ben lett létrehozva...
2014. márc. 27. 18:40
 2/16 anonim ***** válasza:
Futtass le Ccleanert, a Windows rengeteget szemetel. Nagytakarítás után lemez-töredezettség mentesítés lefuttatása, esetleg CHKDSK lefuttattása is segíthet. Aztán mentsen le mindent és telepítse újra a rendszergazdi.
2014. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tabaki ***** válasza:
A memóriának semmi köze a merevlemezhez. Csak annyit kéne tenned, amennyit két-három hetente szokás: A katbantartóprogramokat futtatnod, és legkivált a fölöslegesen őrizgetett internetfájlokat kidobnod.
2014. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tabaki ***** válasza:
+karbantartó
2014. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 csacsi2 ***** válasza:

Rendszeres karbantartás! emellett lehet a windows biztonsági másolatai felgyülemlettek töröld, nagy helyet foglalnak és általában a beépített helyreállító nem működik megfelelően!:

Futtatás: cleanmgr.exe

2014. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tabaki ***** válasza:

"Egyedül a programfájlok vannak rajta"


Nekem ez is gyanús... Szerintem úgy van beállítva a rendszered, hogy a rendszermappákat meg a rejtett fájlokat ne lásd.

2014. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tengor ***** válasza:
Nincs a munkahelyen egy rendszergazda, akinek az lenne a dolga, hogy ezeket megcsinálja?
2014. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nincs rendszergazda, egyetlen ősrégi, valahonnan ingyen elhozott, szerencsétlen laptopról van szó. :) Csak néhány leltárhoz van rá szükség, kb. csak az excelt használjuk.

De már így kaptam, hogy szinte használhatatlan. Furcsa, hogy senkinek nem jutott eszébe újratelepíteni, az biztos..


Egyébként a töredezettségmentesítés nem segít, a többit még nem próbáltam.. Merre találom azokat az ideiglenes fájlokat, amik törölhetők?


Köszi a válaszokat!

2014. márc. 28. 08:33
 9/16 tabaki ***** válasza:

A karbantartó programnak is ott kellene lennie a Rendszereszközökben, ahol a töredezettségmentesítésnek, és bepipálhatod benne, hogy törölje az ideiglenes internetmappát meg mittoménmit is. A töredezettségmentésnek egyébként nem is nagyon van értelme, amíg tömve van a gép, mert nem talál olyan helyeket, ahol tisztességesen egybefűzhetné a fájlokat. Tényleg érdemes letöltened a CCleanert is, az jóval több disznóságot helyrepofoz a gépeden.

[link]

Nem tudom, mi a helyzet a vírusokkal, malware-ekkel és effélékkel, régről is maradhattak benne, lehet, hogy ezt is érdemes megnézned. Nem tudom, pontosan hogy van ez, de amikor az én XP-m belassult, egy rendszerindítás előtti, kék képernyős víruskereséssel negyven olyan kártevőre bukkant az Avast, amit normál indítás után nem jelzett, és azóta sokkal jobb. A Malwarebytes is talált eltávolítani valót. Én egyébként nemigen használom a Windowst, remélem a többiek még kisegítenek, ha van jobb ötletük.

[link]

[link]

2014. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 csacsi2 ***** válasza:

Nekem az az ötletem, hogy mivel "Munkagép" volt így gazdája nemlévén, nem lehet tudni mi baja van.

Újra kell telepíteni a rendszert, készíteni kell felhasználói fiókot amitől az engedélyeket meg kell vonni, hogy véletlenül se buheráljon más bele (közös lónak...).Frissítéseket telepíteni, biztonsági mentést készíteni a teljes lemezről (lemezkép), kimenteni dvd -re, hogy bármikor visszaállítható legyen arra az állapotra.

Rendszeresen karbantartani

Rendszergazda meg az legyen aki használja is és nem árt, ha valamennyit konyít hozzá!

Szerintem egy közös gépnek ez alapvető feltétel, főleg az ilyen "senkigépe"-nél.

2014. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!