Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pár kérdés egy komolyabb...

Pár kérdés egy komolyabb dinamikus weboldal készítéséhez, (pl. : hasznaltauto.hu, mobile. De, autoscout24. de)? Több lent.

Figyelt kérdés
Főoldalon gyorskereséssel 9 aloldallal, ebből 6 oldal további részletes keresővel további 3 oldal informácioknak, egy oldal a hirdetésfeladáshoz. Plusz még maximum 5 oldal szintén informáciokkal semmi "dinamikus" Mindezt úgy hogy fejben-papíron-gépen egy általam megálmodott oldal "tervrajzzal" és design tervvel rendelkezem. Szóval készítéshez milyen költslgékkel kell tervezni, ki csinálja? Cég vagy beugró programozó zseni? Mi kell még a kiszolgálására? Szerver? Mennyire komoly? . Stb. Körülbelül minden érdekel a témával kapcsolatban, tippek, trükkök, tanácsok.(a kérdés csupán információ gyűjtés céljából került ki ide, ezért ilyen összeszedetlen s kissé amatőr, bocsi :)

2014. ápr. 3. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy jó programozó (programtervező informatikus) kell neked. Cég nagyon drágán csinálja, programozó viszont hamarabb és olcsóbban. A kiszolgáláshoz egy nagyobb sávszéllel rendelkező szerver, vagy felhő szolgáltatás szükséges.

Ennek a havi költsége 10-30e/hó

Az oldal kb. 100-200e Ft-ból kivitelezhető, attól függően mennyire részletes. Időben kb. 2 hét, ha jó a specifikáció amit kigondoltál.

Egy ilyen portál indításához nem árt ha van egy kis tőkéd is, különben esélyed sincs.

2014. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remek, Köszönöm!Bár én sokkal többet kalkuláltam magára az oldal elkészítéséhez(úgy hogy bárhol kerestem a témával kapcsolatban és (bár logikusan) de sehol nem találtam konkrét árakat nyilván az oldal ismerete, felépítése, mérete miatt) amit viszont sok helyen találtam: 120eHUF-sok millió.. Ennek fényében kicsit más nagyságrendű összegre gondoltam, és ha valóban minőségi és biztonságos megoldásra törekszik az ember akkor még mik szükségesek hozzá, pl mennyibe kerül egy saját szerver ami ezt ki tudná szolgálni, milyen biztonsági védekezés szükséges, illetve nagyságrendileg az ön által írt összeg már fedezi az oldal teljes kivitelezését, illetve mennyire nagy munka ez egy programozónak? A oldalon belüli keresőmotor megírása,illetve pl az a felület ahol a hirdetők saját maguk tudják a hirdetéseiket kezelni, szerkeszteni, feladni.Keresőoptimalizálás vagy reklám vagy mindkettő?Szóval sok minden érdekelne, ha bárkinek vannak ötletei ne tartsa vissza :)
2014. ápr. 3. 11:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve, egy olyan felülettel ahol a magánhirdetőkön kívül a kereskedések is megtalálják azt amit keresnek, saját oldal, kereskedés bemutatása, eladó járműveik listája, rövid info a kereskedésről, elérhetőségek illetve ezt tudnák ők saját maguk szerkeszteni(új járműveket feltölteni, régieket törölni stb..ez további oldalakat eredményez akár több százat.. bár ezeket már működés közben kellene az oldalba illeszteni illetve egy olyan felület ahol ezt egy rendszergazda vagy saját magam tudom biztosítani, kordinálni..szóval bármi hasznos infó jó lenne!
2014. ápr. 3. 11:55
 4/8 A kérdező kommentje:
..szóval mint egy átlagos járműhirdetési oldal, persze felvértezve mindazzal ami egyedivé, egyszerűvé felhasználóbaráttá teszi egy remek marketinggel.Mindazzal amitől kitűnik a többi közül, bár a kérdésem csak az oldal készítésére vonatkozik természetesen.
2014. ápr. 3. 11:58
 5/8 Tengor ***** válasza:

#1 leírása elég jó, de sajnos bonyolultabb, mint amilyennek hangzik. Ha megbízol egy cége, az mögött nem egy ember áll. Ott ha valaki kiesik, át tudják venni a helyét.

Ellenben ha megbízol egy programozó zsenit (ami ugye nincs senki homlokára írva) simán belebukhat a projektbe, bármennyire igyekszik is, és akkor még nem beszéltünk a "majd meglesz" hozzáállásról.

Ezen kívül a programozó zseni az általában programozik, a dizájnhoz nem igazán ért. Lehet bármilyen szuper is a weblap, ha ocsmány nem használják, szal a dizájn valószínűleg további költség.

Még ezeken kívül, tegyük fel, hogy elkészült a weblap. Azt karban is kell tartani, egy cégnél ez nem probléma, mindig lesz emberük, aki megcsinálja gyorsan, mert ha ők csinálták, akkor valószínűleg valamilyen kódolási mintát követnek, könnyebb a javítást.

Ha a bizonyos programozó zseni lehet, hogy zseni, de trehány, akkor az ő kódját csak ő érti, úgy 2-3 hónapig, aztán ő is vért fog izzadni, ha valamit módosítani kell.

Egy cégnek hamarabb lesz olyan tapasztalata, aminek köszönhetően olcsóbban és hatékonyabban tudja elkészíteni az adott modult, mint ha programozó zsenink nekiül és egyedül lekódolja.


Nem azt mondom, hogy egyedül egy ember nem tudja megcsinálni, de nehezebb megtalálni azt az embert, mint kiválasztani egy céget.

2014. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tengor válaszoló nem tesz különbséget egy amatőr programozó és egy profi programozó (programtervező informatikus) között, az utóbbi az egyetemi évek alatt erős absztrakciós és tervezési képességekkel ruházódik fel, ami magában foglalja az átlátható kódkészítést és dokumentálást.

Így bármely másik programtervező informatikus képes önállóan a munka folytatására és befejezésére.

Az amatőr programozók, akik sokszor azt hiszik, ugyanazt tudják mint egy diplomás programozók, valóban átláthatatlan kódot írnak, és mivel csak a kódírásra törekednek, jó eséllyel buknak el benne és tűnnek el...

A költség drasztikusan emelkedhet, ha nincs specifikáció. Én úgy vettem hogy az elképzelés konkrétumokba van öntve, és a programozónak csak a megvalósítási szint maradt. Viszont ha a specifikáció amit a kedves kérdező gondol gyenge, tehát csak jött az ötlet és vázlatok vannak, akkor nincsenek átgondolva a lehetséges hibák, így tervekből specifikálni egy rendszer az újabb költség.

Szerver nem hiszem hogy kell neked, max. egy felhő szolgáltatás, ami a terhelésnek megfelelően skálázható.

Ha mégis szervert akarsz, az kb. 3-500e Ft.

Nyilván attól függően nagy munka ez, hogy mennyire tapasztalt a fejlesztő. Egy frissdiplomásnak akár több hónap is lehet, egy nagyon tapasztaltnak 1 hét is elég.

Képzeld el úgy mint a legót. Specifikációnál kitalálod az elemeket, utána csak egymásra rakod és kész.

Ha nem specifikálsz, akkor mindenféle furcsaságot lehet alkotni, csak nem azt amit szeretnél...

Én személy szerint egy ilyet 200e-ért vállalnék szerződéssel 2 hét határidővel, ahol 1 hét a fejlesztés és 1 hét a tesztelés. És további 150e ha én specifikálom a rendszert, azaz én találom ki a működést.

Gondolom így már képben vagy.

2014. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tengor ***** válasza:
#6, sajnos nem tudok köztük különbséget tenni, amíg nem látom a munkájukat belülről, mint írtam nincs senkire ráírva.
2014. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A saját szerver nem jó ötlet. A felhő jobb mindenben. Uptime, backup, sávszélesség, skálázhatóság, költség, mindenben.
2014. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!