Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu Boot, telepítési hiba,...

Ubuntu Boot, telepítési hiba, többi lennt, mi a baj?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a legfrissebb Ubuntut a hivatalos ubuntu.hu helyről a 13.10 azt hiszem és minden oké, UnetBootIn al pendrivera kiírtam, ugye BIOS-ban kiválasztottam: UEFI: USB DISK, aztán restartkor beadja hogy try ubuntu without install alatta install stb.. na kijelölöm teljesen mind1 melyiket, enter-> fekete kép, aztán egy világosabb fekete kép és kész, nem csinál semmit ameddig ki nem kapcsolom, már dvd-re is kiírtam de onnan sem, már 2x letöltöttem, de sehogyan sem, Mi lehet a Baj?

2014. ápr. 6. 13:26
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Intel vga?
2014. ápr. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az integrál vga igen egy intel HD, de azt nem használom. am a gép: HD 7770 Ghz ed. sapphire, i5 z77 lap, 8gb ram és 1TB Hdd. és 60gb ssd, 500W os táp
2014. ápr. 7. 18:13
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Attól függetlenül a bootnál lehet, hogy azt akarja használni. Főleg abból sejtem, hogy egy ismert eset. A GRUB boot sorában állítsd a nomodeset paramétert be.
2014. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
olvastam erről a nomodeset-ről, de hogyan kell aktiválni?
2014. ápr. 8. 15:01
 5/6 A kérdező kommentje:

Mármint megvan a Grub boot, de ott ír egy csoó mindent:

setparams 'Install Ubuntu'

set gfxpayload=keep

linux /casper/vmlinuz.efi file=....stb

lnitrd /casper/lnitrd.lz

hova kell beírni? vagy van ugye F2 a parancs sor, oda?

2014. ápr. 8. 15:21
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Igen, a "linux… " kezdetű sor végére.
2014. ápr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!