Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Merevlemezen hova tűnik a...

Merevlemezen hova tűnik a szabad tárterület? Van egy 64 GB-os (netto 55,8 GB) SSD-m amin az oprendszerem fut és nem tudom, hogy 15,7 GB-nyi lemezterület hova tűnt.

Figyelt kérdés

A meghajtón a rejtett fájlokat is kijelölve összesen 40,1 GB helyet foglalnak a fájlok, a tulajdonságokban a foglalt terület már 54,7 GB, szabad területként mindösszesen 1,15 Gb használható. Nem teszek semmit a meghajtóra de szép lassan napról napra fogyatkozik a szabad tárterületem...


Oprendszer: Win 8.1, frissítések automatikusan települnek (de gondolom akkor is el kéne tudni számolni velük valahogyan).


Ha valaki érdemben tudja hova tűnt a 15,7 GB differencia, felszabadítható-e valahogy, vagy egy oprendszer újratelepítés után mire figyeljek (automata frissítés kikapcsolás kivételével, mert gyanítom nem az evett meg majdnem 16 GB elszámolatlan területet), hogy még egyszer ne járjak így, akkor megköszönném, ha megosztaná a tudását :)



2014. ápr. 10. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

System Volume Information

Ahhoz nem könnyű hozzáférni, mérete 0b a programok szerint, de több GB is lehet. A rendszer visszaállításhoz szükséges adatokat tartalmazza. Ha kikapcsolod, azt visszanyered.

A hiányzó terület másik része a virtuális memória, aminek egy része a lemezen van, azt sem mutatja egy fájlkezelő. Az Everest segítségével megnézheted, mekkora helyet foglal.

2014. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
Google: disk analizer a felsorolt progik közül válassz egy szimpatikust és nézd meg, hogy mi foglal sok helyet!
2014. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: Megnéztem, a rendszer visszaállításhoz maximálisan 1,42 GB-ot használhat a gép, ebből jelenleg ténylegesen csak 938,59 MB-t foglal el. A fennmaradó majdnem 15 GB túl sok ahhoz, hogy virtuális memória legyen, főleg, hogy a gépem jónak mondható és pusztán a böngésző és néhány alapvető program fut (semmi olyan, ami enné a virtuális memóriát). Egyéb ötlet esetleg?
2014. ápr. 10. 21:01
 4/10 A kérdező kommentje:
Tengor: Amennyiben felteszek egy progit és megnézem, hogy a merevlemezemen a már eddig is ismert programjaim mennyit foglalnak, úgy nem leszek előrébb. A gondom pont az, hogy a meghajtón van majdnem 16 GB-nyi hely amit nem az általam feltelepített programok foglalnak el (egyáltalán nem tudom, hova tűnt el). Vagy esetleg ezek között amit ajánlottál akadna olyan program is, ami nem csak az általam is látható dolgokat képes megjeleníteni? Ha igen, akkor melyiket ajánlanád?
2014. ápr. 10. 21:04
 5/10 Tengor ***** válasza:
[link] Ezt javaslom. Grafikusan mutat mindent, úgy kisebb az esélye, hogy valami elkerüli a figyelmed.
2014. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért próbaképpen nem ártana kikapcsolni a rendszer visszaállítást azon a meghajtón. Legfeljebb nem válik be. Ez kiüríti teljesen. Nekem egyszer 12 GB rég letörölt dolog volt benne, azóta rögtön letiltom telepítés után. Vírusoknak is jó búvóhely. Ha szükségesnek tartod, utána visszakapcsolod.
2014. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!


Első kommentelő: Kitöröltem amit javasoltál de csak a beállított kicsit több mint 1 GB szabadult fel, nekem sajnos nem volt szerencsém több helyhez.


Tengor: Feltettem a progit, valamennyit segített is mert találtam olyan általam de a tudtomon kívül mentett dolgot amit kitörölhettem. Viszont most ott van a problémám, hogy nem tudom, hogy a kilistázott fájlok és helyek közül mi az ami a rendszer működéséhéhez elengedhetetlen, és mi az amit kitörölhetek. Erre nincs valami általános érvű szabály? Mi az amire figyeljek amikor szelektálni szeretnék?

2014. ápr. 10. 22:14
 8/10 Tengor ***** válasza:
A fájlok, mappákra ha rákeresel a neten, akkor jó eséllyel találsz róla leírást, hogy mi-mire való.
2014. ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tengor ***** válasza:
Ccleanert futtattad már?
2014. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
van valami biztonsági mentéses cucc a windowsban ami ha nem figyel oda az ember szépen naponta menteget el dolgokat... egyik rokonomnak a laptopjában 500 gigás vincsi van... és a d partícója pedig asszem 400 gigás... és mikor megvette feltettem neki a rendszert meg minden és ezt a szutykot meg elfelejtettem neki kilőni... erre két vagy három hét mulva a d partíciójából alig volt meg 200 giga... a jóég tudja hányszor átmásolt magának mindent a c meghajtóról... a rendszerfájloktól kezdve mindent...:|
2014. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!