Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Ismertek valami programot...

Üdv! Ismertek valami programot amivel könnyen 2D képből 3D képet lehet csinálni?

Figyelt kérdés
3D nyomtatóval szeretnék egy logót kicsnyomtatni de sajnos a kép 2D ben van
2014. ápr. 14. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs, de SketchUppal csinálhatsz 3d fájlokat, vagy akár Blenderrel is, de taps, ha két hónapon belül megcsinálsz benne egy jól kinéző logót.
2014. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A logóm meg van csak sajnos 2D ben. Arra gondoltam ,hogy sketchop-ban csinálok egy formát amire "felmatricázom", az megoldható?
2014. ápr. 14. 18:53
 3/8 tabaki ***** válasza:

Jobb lenne, ha érteném, miről van szó. Mire jó 3D-ben kinyomtatni egy alapot, amelyikre matricázhatsz? Akkor már vágd ki lombfűrésszel, biztosan olcsóbb.

Az se ártana, ha elárulnád vagy pláne bemutatnád, miféle logóról van szó. Ha nem túl bonyolult, a 3D-be való áttevése sem vészes. Továbbá: Milyen formátumban kell? -- merthogy kismillió van, és nyilván nem mindegyik nyomtatható közülük.

2014. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]



STL vagy OBJ formátumban szeretném, egy "emlék tárgy" nak szeretném megcsinálni

2014. ápr. 14. 20:37
 5/8 tabaki ***** válasza:

Nem könnyű ügy, nem azért, mintha a Blender nem tudná, de annyira alapvetően rajzos az egész, hogy nemigen van értelmes helye a térbeliségnek. Lehet, hogy tényleg jobban jársz a matricázós megoldással...

Esetleg holnap megpróbálok jobban ránézni a dologra, ma már nem tudok vele foglalkozni. Gondolom, ugyanilyen színesen képzelted el?

2014. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen így szeretném ezekkel í színekkel megoldani.
2014. ápr. 15. 10:49
 7/8 tabaki ***** válasza:

Azt kell mondjam, egyszerű módja nincs. A címer számítógépes értelemben rendkívül trehányul van megcsinálva. Aszimmetrikus, pontatlan, bizonytalan körvonalú, ráadásul csak meglehetősen kis képeket találtam róla. Mindez azért baj, mert az automatikus szerkesztési módszerekkel (vektorizálás, a görbe térhálóvá alakítása) szerkeszthetetlenül bonyolult térbeli pontrendszer alakul ki, nagyon szerencsétlenül osztott felületekkel. Megpróbáltam kézzel átrajzolni, de egy teljes napi munka után is jó, ha a negyedénél tartok.

Ma már nem tudom folytatni. Amikor tudom, előszedem, de holnap dolgozom, aztán meg jön az ünnep...

2014. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne fáradj vele nem ér annyi! Nagyon köszönöm a segítséget, a végeredmény végül egy nyomtatott alakzat amire felmatricázzuk a címert. (igazából ez ilyen reklám miatt van 3D nyomtató meg suli reklám). Köszönök mindent!
2014. ápr. 15. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!