Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől lehet az, hogy gépelés...

Mitől lehet az, hogy gépelés közben bizonyos betűk kimaradnak, mintha le sem ütöttem volna?

Figyelt kérdés

A fenti kérdést is kínszenvedés volt begépelnem. Win7 Ultimate 64-bit rendszerem van egy ASUS laptopon. A probléma néhány hónapja jelentkezett először, utána eltűnt, és ma előjött hirtelen megint.


Tehát gépelek (bármilyen programban), és mintha bizonyos billentyűk nem működnének, egyszeűen kimaadnak, mint most az 'r'. Sokszor egymás után kell leütni az adott a billentyűt, hogy beírja. Tök random, hogy melyik betű és mikor nem működik, de egy időben csak egy billentyű esik így ki.


Találkozott már valaki ezzel? Kerestem Google-ben, de nem találtam pont ilyen problémát s így megoldást sem. De lehet, csak rosszul fogalmaztam meg a keresőkifejezést.


Próbáltam bezárni programokat, folyamatokat, de nem javult.


Minden segítő szándékú választ zöld kézzel jutalmazok. Előre is köszönök minden segítséget, ötletet, hogy mi okozhatja ezt és hogyan lehetne orvosolni. :)



2014. ápr. 16. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam is jelentkezik néha, de én a gép lassúságának szoktam betudni, mert általában olyankor van, amikor valamit dolgozik a háttérben. Nyugis gép frissen újraindítva általában nem csinálja.


Lehet a billentyűzet hibája is, ha már nagyon szét van nyomkodva.

2014. ápr. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csacsi2 ***** válasza:

nálam is előjön, főleg ha elfogy a memória, vagy magas a processzor terhelés.


tipp.: billentyűzet buffer méretét lehet növelni (windows) a regeditben a KeyboardDataQueueSize érték növelésével (pl.:100), így nem csordul túl.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Kbdclass\Parameters

ugyan ez az egérnél:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Mouclass\Parameters

MouseDataQueueSize

majd számítógép újraondítása a beállítás érvényesítéséhez.

Nem érdemes túl magas értéket megadni....

2014. ápr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

...akkor már az ismétlési sebesség és várakozási idő::

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard

KeyboardSpeed :31 (0-31)

KeyboardDelay : 0 (0-3)

2014. ápr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


#1:

Én is először a gép terhelésére gondoltam, de programok bezárásával és frissen indított gépnél is előjön sajnos. Filóztam, hogy mi változott/települt az elmúlt napokban. Csak az Avast frissült 1-2 napja, meg a Chrome 3-4 napja, de ezek bezárása nem szüntette meg a problémát.


A billentyűzetet nem püfölöm, és azért egy ASUS-tól én nem várnám hogy 3 év alatt bekrepál a billentyűzet. :D De lehet megpróbálom szétszedni és megnézem, vagy kitisztítom - viszont mivel tök random a probléma, szerintem más lesz a gond. Szoftveresnek tűnik, legalábbis onnan, hogy időszakosan van gond. Néhány percig kínszenvedés, aztán néhány percig tök jó. Ugyanakkor... most felfedeztem azt, hogy csak az R, T, F, G, V billentyűkkel szokott gond lenni és mintha működne, ha picit erősebben nyomom le, szóval lehet, mégis hardveres és esetleg a tisztítás megoldaná.


#2-#3

Köszi a tippeket, ki fogom próbálgatni. :)

2014. ápr. 16. 12:17
 5/6 A kérdező kommentje:

Aham, a billentyűzettel lesz a gond. Találtam egy billentyűzetet, bedugtam, azt tökéletesen megy.


Akkor a laptop billentyűzete megérett egy tisztításra. :) Remélem csak annyi a gond.

2014. ápr. 16. 12:57
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

Mindig is mondam a takarítás csodákat tesz! :D

néha nem árt, legalább ki lesz portalanítva, ami csak jót tehet!

2014. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!