Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux distrobúciót...

Zsarnai94 kérdése:

Melyik Linux distrobúciót ajánlátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék átváltani Windows 8.1-ről Linux-ra véglegese, azelőtt csak VirtualBox-on illetve Windows mellé telepítve használtam, de leszeretném pucolni ezt a borzalmat. Milyen disztrobúciót ajánlotok az alábbi célokra:a számítógép irodai / multimédiás gépként funkcionál, ezért internetezésre, levelezésre, zenehallgatásra, szövegszerkesztésre (és egyéb Office alkalmazásokra), filmnézésre, esetlegesen "játaszani" (igen, utánaolvastam a Wine-nak). Most fog nemsokára kijönni az új Ubuntu (14.04), szerintetk érdemes az Ubunutval foglalkozni, vagy van más hasznosabb átirat.

2014. ápr. 17. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én neked, mint kezdő linuxosnak, a legújabb Ubuntut ajánlom. De azért arra számíts, hogy winenal jó sok fps-ről le kell, hogy mondj.
2014. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
100%
#1 jól írta. Az Ubuntu kezdésnek jó. Aztán mikor már belerázódsz lehet kísérletezni más disztrókkal is.
2014. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, azért nem olyan gyenge a gépem, hogy ne lehessen játszani rajta, de ez az openGL-re való "konvertáció" tényleg megviseli, még a legjobb gépeket is.


Köszönöm a gyors válaszodat!

2014. ápr. 17. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az Ubuntu mellett a Mint-et is nézd meg. Kellemes és barátságos rendszer.

Egy próbát megér!

2014. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, általános célra a Linux Mint is jó választás. Választhatsz belőle többféle asztali környezet közül, pl. ha nagyon csicsásat szeretnél, akkor Linux Mint + Cinnamon.

De az Ubuntu is jó kezdésnek, nem akarom leszólni.

2014. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
openSUSE, a yast gyakorlatilag "kinyalja neked...", úgy állítod be, mint ha windows lenne (kattintgatással) de közben nem veszted el a lehetőségeket az egyedi konfigurálásra.
2014. ápr. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Azért én adnék egy esélyt a Manjaronak is.
2014. ápr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, találtam 4 dixtro-t: Ubuntu, Linux Mint, Manjaro, Linux Chakra.

Szépel kipróbálom ezeket és majd kiderül melyik tetszik.


Válaszokat köszönöm. :)

2014. ápr. 19. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!