Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux miért csinálja ezt?

Linux miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Szóval, telepíteni akarom az Adobe Flash Playert Ubuntura. Letöltöttem az Adobe hivatalos oldaláról a hivatalos .rpm kiterjesztésű fájlt. .deb kiterjesztésűre konvertáltam, majd a terminál segítségével fel akartam telepíteni a dpkg -i paranccsal. Kiírta, hogy feltelepítette, rendben, de a chromium és a firefox továbbra sem észlelte, hogy fent lenne, mert nem mentek a flashes dolgok a weboldalon. Na mondom akkor letörlöm, és pepper flasht rakok fel (felraktam, most jó), de amikor le akarom törölni a dpkg -r paranccsal, azt írja ki, hogy fel sincs telepítve? Miért?


Egy kép: [link]


Igazából nem értem a linux telepítési folyamatait, a hivatalos oldalon található utasításokat használtam, de úgy néz ki nem jött össze. Mi van, ha egy másik programot akarok telepíteni/törölni, ami nincs benne a szoftverközpontban, de a hivatalos oldalon van .deb fájl? Ezeket hogyan kell telepíteni?


Előre is köszönöm a segítséget!


2014. ápr. 19. 23:45
 1/3 Tengor ***** válasza:
42%

A 34-es chromium már nem megy a régi flash playerrel.

Jelen pillanatban 3 dolgot tehetsz:

a.) chromium-browser helyett a Google Chrome-ot használod. Ez ugyan zárt, de támogatja a legfrisebb flash-t is.

b.) Ezt egy kollégáktól kaptam, én magam nem próbáltam ki:

Terminálba:

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

sudo update-pepperflashplugin-nonfree --install

A youtube viszont így is csak HTML5-tel fog menni. További infókért Google: pepperflash

c.) nem nézel flash tartalmat :)

2014. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, én viszont a b opciót már megcsináltam a kérdés előtt, igazából ezzel a kérdéssel arra akarok választ kapni, hogy az elvileg fent lévő flash playert hogyan töröljem le, hiszen úgy sincs haszna, és, ha egy másik hivatalos oldalról (pl skype) letöltök egy deb fájlt, azt a dpkg -i vel telepítsem? Minden bizonnyal rengeteg alkalmazásra megvan az apt-get install parancs is, de biztosan van néhány progi, amit csak a hivatalos oldalról tölthetek le.
2014. ápr. 20. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem alap Ubuntu tárolóban benne van, nem kell rpm forrást keresni hozzá. A másik, hogy ne a dpkg-t használd, mert az alacsony szintű csomagkezelő, sokmindent nem csinál meg implicit módon, amit mondjuk az apt-get igen.


sudo apt-get install flashplugin-installer

vagy Synapticban megkeresed a flashplugin-installer csomagot és ott telepíted.

2014. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!