Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen windowst a régi, laptopra?

Milyen windowst a régi, laptopra?

Figyelt kérdés

Eddig xp volt rajta, de már lelassult, és így hogy az xp már nem támogatott, nem tudom mit lenne érdemes feltenni rá. Csak netezésre, skypera és Office-ra lenne használva. Én a windows thin pc-t néztem ki az alacsony hardverigény miatt.

Van egy core duo t7300 (2ghz) és 1giga ram.

Eseleg maradjon az xp, vagy sima win7, vagy ez a thin pc amit kinéztem?



2014. ápr. 26. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon elmegy a windows 7 is.
2014. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A windows thin pc "kacsa", semmivel se gyorsabb a 7-nél, csak tele van megkötésekkel. Arra van, hogy egyes cégeket bepalizzanak vele, másra nem jó.
2014. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kell még bele 1 gb ram és mehet rá a Windows 7 Home Premium, az 1 gigával nagyon döcögne
2014. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Windows thin pc hivatalos Microsoft kiadas? Nem hallottam meg rola...

Erre a laptopra egyebken semmilyen Windows nem valo. Linux tokeletesen megfelel az altalad leirt dolgokra. Ajanlott:

Linux Mint XFCE, Xubuntu, Lubuntu.

2014. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"A windows thin pc... ...Arra van, hogy egyes cégeket bepalizzanak vele, másra nem jó."

Nos ezzel vitatkoznék: a Windows thin PC, mint a neve is mondja vékonykliensekre van. Tehát olyan kis teljesítményű gépekre, amelyekre csak egy távoli asztali kliens kerül, ami egy központi terminálszerverhez csatlakozik, ahova a felhasználó belépve tud dolgozni. Vállalati környezetben, banki szektorban, oktatásban használatos megoldás.

2014. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ettől kicsit gyengébb duoson megy évek óta simán a 7es...
2014. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A Windows thin pc hivatalos Microsoft kiadas? Nem hallottam meg rola..."

[link]


"Linux tokeletesen megfelel az altalad leirt dolgokra. Ajanlott:

Linux Mint XFCE, Xubuntu, Lubuntu."

+1

Jó lehet (pláne hogy ingyenesen beszerezhető, legális szoftvert fog használni), ha a kedves kérdező át tud rá migrálódni (és nem lesznek extra igényei).

2014. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Koszonom a linket. Nem tudok joforman semmit a Windowsokrol, ideje lenne tanulnom :)
2014. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nos ezzel vitatkoznék: a Windows thin PC, mint a neve is mondja vékonykliensekre van. Tehát olyan kis teljesítményű gépekre, amelyekre csak egy távoli asztali kliens kerül, ami egy központi terminálszerverhez csatlakozik, ahova a felhasználó belépve tud dolgozni. Vállalati környezetben, banki szektorban, oktatásban használatos megoldás."


Attól nem lesz gyorsabb, illetve tele van olyan komponensekkel, amikre ehhez nincs szükség. Vegyük észre, hogy WTPC nem most jött ki, hanem évekkel ezelőtt, amikor az XP még vígan és dalolva támogatott volt. Csak és kizárólag arra a célra volt, hogy a cégektől újabb pénzt csaljanak ki, hogy ne az XP-t használják. Maga a Microsoft ajánlotta, hogy ezekből a gépekből legyen inkább "vékony kliens", csak hogy a feladatukat ugyanúgy el tudták látni "vastag kliensként" is, XP-vel. Ez duplán is pénz a Microsoftnak, mert a hülyébb cég megveszi a licencet a WTPC-hez, aztán meg rájön, hogy kell neki rendes gép is, és vesz azt is, persze előtelepített Windows rendszerrel. Ki van ez találva. És mielőtt vitába bocsátkoznánk, ne feledjük el az ugyanilyen célra szánt, akkor még szintén vígan élő és daloló Windows Fundamentals for Legacy PCs nevű rendszert, ami szintén jobban illik egy gyenge gépre (pár évvel ezelőtt), csak kevesebb zsét hoz a Microsoftnak, ezért kellett csinálni helyette valami újat.

2014. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez a barátnőm laptopja, szoval bővítési lehetőség rammal nincs. Én is ajánlottam neki a linuxot, mert nem igazán tudtam találni erre megfelelőt windowsból. Csak a sulis informatika orák miatt kellen neki a win, mert ugye ott 2003as Office-t használnak, és akkor itthon is ez kellene neki.:)

De akkor a sima win7 lesz, ha aztmondjátok ez a thin pc csak ilyen átverés.

Van valami tippetek hogyan tudnám ott kicsit gyorsabbá tenni a win7et? pl kikapcsolni az aerot?

2014. ápr. 27. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!