Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7-en 16 bites DOS-os program?

Win7-en 16 bites DOS-os program?

Figyelt kérdés

Beszívtuk az oprendszer-frissítést a cégnél, mivel a könyvelőprogi nem hajlandó futni. Semmilyen kompatibilitás üzemmód se jó neki. XP-n hibátlanul ment.


Na erről felejtkeznek meg azok, akik erőltetik az upgrade-t. -.-



2014. máj. 6. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

"Na erről felejtkeznek meg azok, akik erőltetik az upgrade-t. -.-"


Vagy talán nem kéne 2014-ben DOS-os 16 bites progit faragni...


Esetleg egy virtuális gép amin XP van?

2014. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ebben nem vagyok kompetens, de ezt úgy fejlesztették anno egyedileg a cégnek. Én csak külsős IT-s vagyok, és meg lettem bízva a Win7-re való áttéréssel.
2014. máj. 6. 14:29
 3/17 Tengor ***** válasza:
A virtual box jó lehet valóban.
2014. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha sehogy sem megy, talán DOSBOX-ot próbáld meg.
2014. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 coopper ***** válasza:

Szia.


A virtualizáció a megoldás a problémádra.


Ingyeners alternativák : Virtualbox, Microsoft Virtual Pc

Fizetős (bár van ingyenes része is) : VMvarewordkstatiion


Nekem komplet hardwerkulcsos dos-os rendszer megy vmwaréban.


Sok sikert.

üdv.

2014. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 P.O.C. ***** válasza:
100%
Így van, próbáld ki a DOSBOX -ot vagy a VirtualBox + FreeDOS kombót.
2014. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg az a megoldás, hogy elfelejtik a kb. 20 éves programjukat, mert egyszerűen régi.

G.

2014. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 P.O.C. ***** válasza:
100%

"Szerintem meg az a megoldás, hogy elfelejtik a kb. 20 éves programjukat, mert egyszerűen régi."


Amúgy ezek az egyedi fejlesztésű progik piszok drágák tudnak lenni, és nem feltétlenül okosabbak, mint a régi jól beváltak. + A költségekhez még hozzáadódik a dolgozók betaníttatása. És egy ideig lassabban is fognak vele dolgozni.

Értem hogy üzletileg nem érdekük a hosszas támogatása valaminek, mert így kevés lesz az új fejlesztési igény, de akkor is... a Microsoft ha akarná 100% -ig kompatibilissé tudná tenni a 7-et és a 8 -at is.

2014. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 coopper ***** válasza:
100%

Azt is a régi programok "javára" kell irni, hogy bizonyos hivatalok még mindig a régi dos-os formátumban floppyn kérik az adatokat. (legalább is nállunk még mindig igy van).


üdv.

2014. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"a Microsoft ha akarná 100% -ig kompatibilissé tudná tenni a 7-et és a 8 -at is"


Nem lehet a végtelenségig támogatni a programokat, főleg, ha 20 évesek. Hackerek is léteznek, ők pedig DOS-on keresztül könnyen törnek fel gépet.


Ami a virtualizálást illeti... nem a legjobb megoldás, ha nincs elég RAM a gépekben és a proci sem képes rá. Nálunk olyan gépek vannak, amikben van 2 GB RAM jó esetben, de vannak 1 GB-osak is. Fejlesztésre pénz az persze nincs. És nálunk is ugyanez a gond. XP-t használ az a pár kolléga, akik azt a szenzációs DOS-os vackot használják.


Amúgy könyvelő progik vannak 10-20 ezer ft-ért. És ez éves licence. És még jók is 7-8 rendszerre. Még a migrálást is vállalja nagyon sok cég. Szerintem ennek lenne értelme.


Itt egy link: [link]

2014. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!