Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7-en 16 bites DOS-os program?

Win7-en 16 bites DOS-os program?

Figyelt kérdés

Beszívtuk az oprendszer-frissítést a cégnél, mivel a könyvelőprogi nem hajlandó futni. Semmilyen kompatibilitás üzemmód se jó neki. XP-n hibátlanul ment.


Na erről felejtkeznek meg azok, akik erőltetik az upgrade-t. -.-



2014. máj. 6. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van még egy: [link]
2014. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"...ezt úgy fejlesztették anno egyedileg a cégnek..."


:DDD Na ez a legnagyobb ökörség, amit kitalálhatnak. Én is be.optam ezt. 2 helyen is melóztam, ahol egyedi fejlesztésű szarok voltak. A programozója egy már megöregedett 65 éves fószer volt, aki már annyira meghülyült vénségére, hogy a legegyszerűbb kérdésre sem tudott válaszolni. Bármilyen beállítást kellett megcsinálni, nem tudtam hogy kell megoldani a gondokat. Picit megtanulgattam, de nem volt elég. Nagyon sokszor nem volt hajlandó pl nyomtatni a könyvelő progi. Telefonon keresztül meg nem tudott segíteni... vagy nem akart. Hmm.


Úgyhogy érdekes, hogy arra van pénz, hogy egyedi fejlesztésű programot gyártassanak, de arra nincs, hogy egy cégtől rendeljenek 6-10-15-ért, aminek fa.án ügyfélszolgálata van, akik ki vannak taníttatva és bármikor tudnak segíteni. Áááá nem! Erre nincs pénz!!! :(

2014. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az az igazság P.O.C., hogy lehet egy ideig szórakozni az ilyen dolgokkal, de be kell látni, hogy Microsoft ide vagy oda, 20 év alatt rengeteget változott a számítástechnika.

Az új programmal járna -normális esetben- egy új, szép, átlátható kezelőfelület, rendes támogatás meg egy rakat funkció, ami 20 éve még csak hírből sem létezett. Megértem, hogy vannak pl. olyan vezérlőprogramok CNC gépekhez, amiket nem éri meg újraírni azért, hogy fussanak újabb gépeken, de itt a dolgozók munkáját könnyíthetné meg az újítás és nem kellene Virtualbox-szal szórakozni a valószínűleg nem hozzáértőknek.

(Aki meg lepontozott, az nyeljen csokit! Sósat!)

G.

2014. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Na igen nyomtatás egy ilyen progiból USB-re. Anno 2 órát szívtam vele. Megpróbálon a virtualizációt, de igen csak 1 GB RAM van a gépben. Szóval lehet inkább megy rá vissza az XP, szépen letűzfalazva. Köszi az ötleteket!


Azt bírom amúgy, hogy egy rendszergazda _cég_ vezetője is csak széttette a kezét, hogy ilyennel még nem találkozott. De ahogy látom, "szerencsére" nem egyedi a probléma.

2014. máj. 8. 07:17
 15/17 A kérdező kommentje:
fourelements: Ez mind szép és jó, de a két 60 körüli titkárnő már a win7 látványától is rosszul lett, hogy ezt hogy fogják megtanulni. Ezt a dosos vackot meg már ~ 15 éve használják.
2014. máj. 8. 07:35
 16/17 Tengor ***** válasza:
85%
#15, farkas törvények? Csak azért hagyjuk porosodni a markolót, mert Pista bácsi nem tudja kezelni és csak a lapáthoz ért?
2014. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"...a két 60 körüli titkárnő ..."


OFF


Ehhez már semmi köze a számítástechnikának, sem pedig a fejlődésnek. 60 évesen miért kell még mindig dolgozni? Jah? Mert nem lehet a nyugdíjból megélni?? Egy 60 évesnek testhezállóbb feladat kellene és sok ilyen van, nem csak a gépes világban. És törődik velük az állam? Persze hogy. Még többet emel. Csak az a baj, hogy "félreértik" - persze abszolút véletlenül - hogy a nép mit ért emelés alatt, ugyanis ők a nyugdíjkorhatárt emelik és nem a bért, nyugdíjat.

A szakmájukból kiöregedett embereknek tisztességes megélhetés kellene otthon, nyugalomban!


Bocs az OFF-ért.

2014. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!