Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » World program-ban a sorkizárás...

World program-ban a sorkizárásnál, hogy tudom elintézni azt, hogy a nem teljes sorokat ne huzza szét?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
(sehogy, alt+255 jó lehet, bár nem érettségire)
2014. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Ne használj Shift+Entert sima Enter helyett.
2014. máj. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ő szerintem úgy gondolta, hogy idegesítő, amikor a Word ugyanannyira nyújtja ki a szöveget egy sorban, ha ez:

Elmentem a boltba Wordot venni, mert a trollok odaűztek.

és ezt:

Ez a gyakorikerdesek.hu.

Utóbbi szóközei hosszabbak lesznek, mint a szavak. De ha új bekezdés jön, nem mindig húzza ki a végéig, így próbálj utána enternt nyomni.

2014. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

@19:16:

Szerinted én miről beszéltem? Kérdező teljesen egyértelműen fogalmaz. Bár azt is ilyen kereken közölte volna, hogy a vezérlőkarakterek mutatásának beütése után mit lát a bekezdések végén -- kis visszamutató nyilat, vagy azt a bütykös végű izét? Az utóbbi a normális sortörés.


"De ha új bekezdés jön, nem mindig húzza ki a végéig, így próbálj utána entert nyomni."


Ennek mi az értelme? Leginkább a "nem mindig" tetszik: Igen, hát ez a hülyeség a program normális működése, de néha kis tündérkék bűvszavára vagy a napfoltok miatt elszunyókál, ilyenkor becsúszhat a használható forma is... Hát az Enter nyomása vajon mit old meg? Ott eleve Enter van (vagy annak kéne lennie) a végén, hiszen a sor éppen attól lesz rövidebb, hogy ott a bekezdés vége. Ha rossz, azon már huszonöt újabb Enter sem segít.


Nem tudom, az-e a hiba, amit írtam, de akár a Gyík tanúsága szerint is meglehetősen elterjedt az az értelmetlen divat, hogy a bekezdéseket Shift+Enterrel zárják le, aztán meg csodálkoznak, hogy a Word miért úgy működik, ahogy ebben az esetben kell neki.

2014. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert ahogy te is írtad, azért van ott sortörés, mert shiftentert nyom. Azt elvileg simán kinyújtja.
2014. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok Szakdolgozatot írtam, nagyon szorított az idő gyorsan beírtam a kérdést, köszönöm a válaszokat! Igen egyébként Shift+Entert használtam.

Úgy oldottam meg, hogy a sor legvégén, ha ütöttem egy Tab-ot, összehúzta. Tehát nem voltak olyan sorok, hogy két szó között van 5 cm köz.

2014. jún. 2. 09:29
 7/7 tabaki ***** válasza:
A (szerintem) helyes eljárás, hogy utánanézel a súgóban, hogy hogyan tudod reguláris karakterekkel a vezérlőjeleket is elérni, és az összes Shift+Entert (illetve most már +Tabot) szimpla Enterre cserélni. Érdemes minél tisztább helyzetet teremteni, a toldás-foldás előbb vagy utóbb visszaüt.
2014. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!