Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismertek hatékony vírusirtó...

Ismertek hatékony vírusirtó programokat?

Figyelt kérdés

Eddig 4 vírusirtót használtam, a Malwarebytes Anti-Malware, a Spybot, a Spyware Terminator és az ESET Smart Security 4 vírusirtókat, de úgy látom, ezek nem képesek megfelelő védelmet nyújtani a számítógépemnek, mert az utóbbi időben már soha nem találnak vírust, pedig biztos, hogy fertőzött a gépem, mert akadoznak a progik, szaggat a flashplayer és minden ok nélkül bezáródnak a böngészők.

A Spybotot ráadásul törölnöm kellett, mert nem volt hajlandó frissíteni és mindig azt írta, hogy nincs kémprogi a gépen, pedig még CCleaner is talált egy csomót.

Próbáltam az AVG, az Avast, az Avira és a Norton Antivirus programokat is, de azok se találtak semmit.

Ismertek hatékony spyware-írtókat és antivírusokat, amik képesek megtalálni és semlegesíteni a kártevőket?



2014. jún. 17. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, mert nem lehetséges olyan programot írni, ami gondolkodni tud. Ezzel szemben a vírusok írói gondolkodnak, és úgy tervezik a vírusokat, hogy túljárjanak a vírusirtók "eszén".


Az AV szoftverek ismert vírusokat tudnak adatbázisuk alapján felismerni, és kikapcsolni. Az okozott károkat helyreállítani már nem.


Az egyetlen hatékony védekezés a körültekintő használat, fertőzés esetén pedig a teljes újratelepítés. Egy jobb rootkitnek egy vírusirtó meg se kottyan.

2014. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát amiket tanácsolnák azokat próbáltad már. Próbáld még ki esetleg a NOD32-t. És ellenőrizd le, hogy a tűzfalad be van- e kapcsolva. Ja meg a Panda Antivirus is egész jó. Én ezeket próbáltam amik működtek: Avast, Avira, AVG, Panda, NOD32, Norton. Nálam használt. Remélem segítettem.
2014. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tizenkét éves gépem is pont ezt csinálta pár éve!
2014. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Őszintén szólva én is attól tartok, hogy kifogtam egy durva rootkitet és nem marad más, mint az újratelepítés. Lehet, hogy beszerzek egy raklapnyi DVD-t, aztán mehet a mentegetés.

A NOD32-t meg fogom nézni, egy próbát megér.

A gépem sajnos nekem is elég régi, de folyton frissítem és csak remélni tudom, hogy ez elég ahhoz, hogy ne omoljon össze az oprendszer.

2014. jún. 17. 18:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, a Pandát is próbáltam, de az se talált semmit.
2014. jún. 17. 18:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Ismer valaki hatékony Spyware-irtókat?
2014. jún. 17. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kaspersky live CD-ről indítani a gépet és úgy ellenőrizni jó ötlet lehet. Akkor nem tud a rootkit rejtőzni, mert nem fut alatta a rendszer ugyebár.
2014. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utánanézek. Köszi.
2014. jún. 17. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!