Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fagy le (többnyire...

Miért fagy le (többnyire YouTube) a Mozilla Firefox?

Figyelt kérdés
Nem régiben kb 2 héttel ezelőtt, kezdett el a firefox olyat csinálni hogy: Elkezdek nézni egy videót YT-n és lefagy...Van amikor végig tudok nézni egy videót és ami többnyire(szinte mindíg)történik hogy el sem kezdi a videót és lefagy az egész Firefox...Hiába akarok kilépni, nem enged. Csak Ctrl+Alt+Del-el tudom ezt megtenni hogy kilépek...Na most amit észre vettem hogy ha letörlöm az Adobe Flash Player 14 Plugin-t akkor érdekes módon hibátlanul tudok videót nézni YT-n, ÁM akkor pl: máshol nem tudok vidit nézni mert kell hozzá az Adobe Flash Player. Próbáltam már leszedni régebbi flash player verziót de ugyan ez a probléma lefagy YT, DE CSAK YT(YouTube), csakis YouTubozás közben fagy le, ritkán máshol is. Mindent frissítettem a legújabb verzióra már ami fennt van a gépemen(mozillán): Adobe Shockwave a legújabb Adobe Acrobat is a legújabb stb...quicktime, Battlelog ezek. Na most ilyenkor mit kéne tegyek? Lehet hogy ez csak maga az Adobe Flash Player egyik fajta Bug típusa? na de akkor miért fagy le a régebbi verzióinál is? :( Van akinek ugyan ez a problémája? Valaki már tudja ezt orvosolni? Köszönöm a válaszokat! :)

2014. júl. 4. 16:25
 1/3 csacsi2 ***** válasza:

Mióta a google átvette a youtube-ot, igencsak megnőtt az oldal terhelése. Nálam is sokszor felpörög 100% -ra a proci és rendkívül memóriaigényes. Ezeket ellenőrizd. Általában akkor fagy a firefox ,ha kevés a memória. Videók lejátszása eleve terheli rendesen. Flash bővítmény is egyre többet fogyazt a gép kapacitásából. Ez azért van mert kihasználná a hardveres gyorsítás lehetőségét az újabb videokártyáknak, de régebbin gondot okoz (ez a flash playerre és a böngészőre is igaz). Ki kell kapcsolni. Kevés a ram ill. az erőforrások a gépben, akkor hamar elszemetelődik. Sűrübben kell takarítani.

Mindezt úgy írom, hogy nem írtál semmit a gépedről! ellenőrizd a memória elfogyást, processzor terhelést.

hibakeresési információnál (about:support) a grafikus kártya hardveres támogatását (grafika rész) és ha nem támogatott kapcsold ki!

2014. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem az Adobe lehet a probléma az utóbbi időkben eléggé optimalizálatlan
2014. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy ideje nem fagyott a youtube még, meg bejött rengeteg oldal ami ma már nem pl.: chrome 12.0-val P4-es gépen hasított nekem a youtube a FB az időkép.hu és minden írhatnék bármit éveken keresztül! Aztán kijött, hogy a szerver tanisítványa érvénytelen... ha chrome 44-re felfrissítem bejön ugyanúgy minden, de szaggat meg várni kell sokat fagy meg minden... ez történt annak következtében, hogy bevezették a HTML5-öt és hivatalosan szabvánnyá tették. Az az igazság, hogy ezt azért hozták létre, hogy a jól bevált rendszerben működő gépek ne legyenek képesek dekódolni azt a sok felesleges információt amit a HTML5 kínál és ezzel akarnak rákényszeríteni mindenkit, hogy vásároljanak új számítógépet, mert a milliárdosoknak még több milliárdra van szüksége. És gondoljunk csak bele... 2006-ban még az Internet explorer 6-al is villám gyorsan bejött akármi aztán ma már fél óra míg betölt ugyanazon a gépen... a gép nem lett rosszabb a böngésző se mert ha nem változtatom és mégis gáz van az csak a HTML kódolás miatt lehet mer elcseszték, hogy dobjuk ki a kukába a gépet. Nos asszem érthető volt...


Túl sokan túl vígan netezhettek videózhattak minden szépen működött, aztán egy nap nem jön be semmi, nem baj frissítsünk, oké bejön de egyre lassabban és eljött az a pont, hogy ha a P4-es gépen ha azt akarom hogy bejöjjön valami csak úgy érhetem el, ha várok az oldalra fél órát... míg bejön és akkor is fagy. És aki ezt nem gondolja végig, azt hiszi hogy óóó a gépem régi és biztos ez a gond... nem a gépnek semmi baja mert ha DVD-ről nézel egy filmet az nem szaggat pedig ott már csak áramolnak a bitek... de ha egy mezei HTML szövegfájlt akarsz dekódolni a böngészővel akkor a proci füstöl :D Ez ne is haragudjon senki... de egy előre eltervezett pénzéhes fejlesztés volt a HTML5 létrehozóitól de én akkor se veszek gépet... majd csak használtan 5 év múlva valakitől de biztos nem az édes kedves csodálatos anyucikájuktól hogy abból álld az olajcserét te kis bu... :) Bye

2015. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!