Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen webböngészőt ajánlanáto...

Milyen webböngészőt ajánlanátok egy régi laptopra, ami kevés RAM-ot és CPU-t eszik?

Figyelt kérdés

A régi laptop alatt értsetek 480 MB RAM memóriát, 1 magos Celeron 2.5 GHz-es processzort (a processzora mondjuk aránylag egész jó ;]), AGP-s videókártyát (ha jól tudom ez már elavult technológiának számít)..... a többit sajnos nem tudom most, azt programmal kéne megnézzem.

Az XP még egész gördülékenyen elmegy rajta, de azt már nem nagyon szereti, ha 4-5 programnál több van megnyitva egyszerre.

Meg pl. hordozható eszköznek floppyolvasó van benne, szóval nem teljesen mai darab.


Egyáltalán nem kell, hogy csicsás legyen a böngésző, vagy hogy kiegészítők és minialkalmazások legyenek benne. Az lenne a lényeg, hogy stabilan megnyisson minden oldalt, ne az legyen, hogyha pl. rá akarok menni a 'letöltés'/'download' gombra, akkor nem csinál semmit, meg lehetőleg olyan se, hogy a weblap betöltését a felénél abbahagyja, és ott kész-vége.

Szóval minél-minél, a leheslegető legjobban stabil böngésző, mégha csúnyábban is néz ki, mint a többi.


Az Opera nálam egy ideig most stabilnak tűnt, de valami történhetett - pedig én nagyon vigyáztam a rendszer stabilitására, nem nyúlkáltam bele a rendszerbe/programfájlokba, és 100% megbízható oldalakra mentem csak fel -, mert teljesen meghülyült, a google-n, kb. minden 5-dik betű után bekezdést rak, a linkek sima szövegként jelennek meg és nem lehet rájuk kattintani, valamint a lapok kb. 75%-ban úgy jönnek be, hogy csak mindenféle Unicode kódolású kriksz-krakszokat rak be a weblap kódjából, és azt is véletlenszerűen váltogatva. Engem meg majd megesz az ideg. Ráadásult ezt (majdnem) az összes telepített verziónál most már ezen a szinten van)

De erről majd bővebben egy másik kérdésemben írok.


Szóval az Opera most nem játszik, ez az eset marhára felhúzott engem.


Az is jó lenne, ha azért 2-3 másik megnyitott program mellett (pl.: Gimp, szövegszerkesztő, Audacity) nem akadna, hogyha valamilyen forrásra éppen szükségem lenne, akkor csak rákeresek a böngészőben és letöltöm.


Van ilyen böngésző, vagy ne reménykedjek?



2014. júl. 10. 16:07
 1/8 OneHitGoHome ***** válasza:
Opera, vagy régebbi Mozilla Firefox.
2014. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindegy majdnem milyen böngészőt használsz,ram és proci használata függ attól is milyen oldalakat látogatsz.Egyet tudok,hogy chromet,illetve chrome alapú böngészőt ne használd,mert az jobban nyúzza majd a procit stb mint például a Firefox.

Ilyen gyenge gépen nekem Firefox volt,de mint irtam függ attól is milyen oldalakon jársz.

2014. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 levis56 ***** válasza:
A régi opera 12 és az explorer is keveset fogyaszt.
2014. júl. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, Opera most nem játszik, a 10, 11, 11.5, 12, és a Next 12.50 verziók mindegyikén most már valami kr.vaság behozta ezt a hibát. Most már az Opera Portable Personal 11.00-nál is (pedig annak izoláltan vannak egy fájlba eltéve a szükséges fájlai).

Már csak kizárólag az Opera Portable 0.8 működik nálam úgy ahogy, de az is tökre instabil bizonyos programoknál.


A Firefox régebbi verzióinak utánanézek most.

De esetleg Te, hogy említed, régebbi gépeden az volt, nem emlékszel, hogy melyik verzió?


Érdemes lenne esetleg a Firefox legelső elérhető verzióját használjam?

2014. júl. 10. 16:59
 5/8 A kérdező kommentje:

*"tökre instabil bizonyos programoknál"


bizonyos OLDALAKNÁL


Bocs, gépelési figyelmetlenség.

2014. júl. 10. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig legújabb verziót használtam,de a kedvencem a régi 3.6.xx verziók voltak,de sok oldal nem támogatta/támogatja már így mindig újabbat használtam,még ha gyakran le is fagyot..Így kínlódtam vele míg nem lett új,erősebb gépem.
2014. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Drone007 ***** válasza:

A firefox 3.6 tényleg nagyon jó volt anno, sajnos az újabb oldalakat nem biztos hogy helyesen jeleníti meg.

Én a helyedben kipróbálnám a chrome-ot. Tudom, hogy sokat tud zabálni, de ha csínján bánsz a kiegészítőkkel (ez mondjuk ff-re is igaz), és kerülöd a nagy memória igényű flash játékokat, akkor szerintem nem rossz az se. Inkognitó módban pl nem eszik annyit.

2014. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Inkognitó módban pl nem eszik annyit."


Csak nekem az is számítana, hogy meg legyenek az előzmények, mivel ha mondjuk éppen olyankor omlana össze a program, amikor 3-4 olyan oldal volt megnyitva, aminek nem jegyeztem meg a linkjét, és macerás lenne visszakeresni, azt nagyon nem szoktam szeretni.

Ezen felül az is azért jó lenne, ha 3-4 megnyitott laptól nem fagyna be teljesen.

A Chrome-al sajnos nekem se voltak jó tapasztalataim, irdatlan sok folyamatban képes leklónozni magát, amit láttam a taskmgr-en belül, és sose értettem, hogy mi a f. miatt csinálja ezt.


A Firefox most nekem bejött, a legelső kiadást is kipróbáltam (0.8-as verzió), számomra már az is meglepően funkciógazdag volt, ahhoz képest, amit elvártam.

Most az 1.0.1-es az alapértelmezett nálam, gördülékenyen fut, az alap oldalakat megnyitja, tud a linkekre, letöltésekre reagálni, aránylag gyorsak is a letöltések, és ez a lényeg.

Bár valóban, már most volt tapasztalatom arról, hogy néhány oldalt tényleg eléggé hülyén jelenít meg, de az legyen a legnagyobb problémája, és egyébként sem a böngésző, hanem az oldal programozója a hibás benne. (gondolhatnának arra, hogy a régi böngészők számára is megfelelően jelenjenek meg, az igényesebb oldalaknál mindig látok erre megoldást).

2014. júl. 11. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!