Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha dll fájlok hiányát megoldan...

Ha dll fájlok hiányát megoldaná a Windows újratelepítése?

Figyelt kérdés
Már régóta problémám, hogy sok játék nem indul el a dll fájlok hiánya miatt. Eddig azt a megoldást találtuk, hogy újra kell telepíteni az egész gépet, ez viszont rengeteg idő lenne. Tegnap azt hallottam, hogy valakinek megoldás lett erre a problémára, hogy újra telepítette a Windows-t CD-ről. Ez tényleg megoldhatja a problémát? És le fogja törölni a programjaimat vagy mindent meghagy?

2014. júl. 11. 10:09
 1/7 Emberek ***** válasza:
Ilyen problémák DirectX-nél szoktak előjöni. Főleg mivel a Windows 7 nem rendelkezik az előző DX verziók fontos fájljaival. Ezért nem árt, ha telepítesz egy régebbi verziót is, ami szükséges a játékokhoz
2014. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, vagy valamelyik Visual C++ kell neki. Vagy egyéb keretrendszer...


Általában a játékok telepítésének végén megkérdezi, hogy akarod-e a szükséges programokat telepíteni. Na itt kéne Igeneket nyomkodni bőszen... (Azért figyelj oda, hogy ne toolbarokat meg hasonlókat telepítsen!)

2014. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már próbálkoztam, de csak egy játékot javított ki. A Uplay-em is errort ír ki, nem tudok egyik Assassins Creed-el sem játszani. Hiába próbáltam leszedni a dll fájlokat, valamelyik egy másikat kér, valamelyik nem akar indulni.

Megpróbálám a Windows újratelepítését,csak arra vagyok kíváncsi hogy le fog e törölni játékokat és dokumentumokat???

2014. júl. 11. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ilyeneket nem úgy kell megoldani, hogy DLL-eket töltögetsz le...

Egy keretrendszer nem 1 darab DLL-ből áll, hanem mondjuk 100-ból! Kiírja az elsőt, amit nem tlaálsz, aztán kiírja majd szép lassan a többit is... És ki tudja, milyen vírusos dolgokat szedsz le közben...


Ha kiírnád ide, hogy milyen DLL hiányzik, ahelyett hogy elkezdenéd letöltögetni, talán tudnánk segíteni...


Ha értenél az újratelepítéshez, tudnád rá a választ: ha csak a C:-t formázod meg, akkor csak onnan fog eltűnni MINDEN! Biztos neked kéne újratelepítened?


És szerintem egy sima Windows újratelepítés nem oldja meg a problémát, mivel ha elsőre sem volt benne az, ami kell, másodjára és 100-adjára sem lesz! Fel kell tenni a szükséges keretrendszereket, ahogy már fentebb írtuk (DirectX 9.0c általában, Visual C++ többféle van...).

2014. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Előttem szólónak:

1. Azért nem kezdek el DLL-eket írogatni,mert a legtöbb játéknak már nem az a baja, csak nem indul vagy errort ír ki vagy hogy nem találja a dll-t, vagy hogy nem jó helyen van,stb.

2. Nem, nem én fogom feltenni hanem apukám aki tudja hogy kell, de az ő gépén még nem volt ilyen hiba ezért én nézek utána a megoldásnak, ő csak a végrehajtásban segít.

3.És gondolhatod, hogy eredetileg nem ilyen volt. Egyik napról a másikra keletkezett ez a hiba, valószínűleg letörlődött valami olyan ami ezt okozza. Az eredeti rendszerem tökéletes volt.

A kérdésem az akart lenni, hogy mit fog letörölni ha újra telepítjük a Win7-et. De megkaptam a választ, hogy csak a Win meghajtót fogja alakítani. Akkor nem kell attól félnem, hogy a másik két meghajtómból nem fog letörölni doglokat mert azok nem feltétlenül pótolhatók (pl fényképek, játék mentések, írott dokumentumok)

2014. júl. 12. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, arra kell figyelni, hogy csak a C: meghajtót formázzátok. Akkor megmarad a másik kettőn lévő tartalom.


És elnézésedet kérem, ha megbántottalak...

2014. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, teljes mértékben választ kaptam.

És nincs baj, nem bántódtam meg, csak kicsit hülye vagyok az ilyesmihez és szeretem ha szájbarágósan elmagyarázzák :D

2014. júl. 14. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!