Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UHU-Linux 1.2 telepítése...

UHU-Linux 1.2 telepítése Windows XP mellé lehetséges? (lent)

Figyelt kérdés

Mivel a laptopom hamarosan szervizbe megy, ezért az ősrégi gépemet kell használnom majd. Egy probléma van vele, hogy XP van rajta. Itt tanácsolták nekem, hogy tegyek rá Linuxot, hogy biztonságos legyen. Mivel a régi gépem, olyan régi, hogy csak cd-író van benne (a laptopomban pedig pont a dvd-író ment tropára), emiatt a netről sem tudtam leszedni, így hát kaptam egy UHU-Linux 1.2 telepítő cd-t. Amikor beraktam, akkor csak a telepítési infókat írta ki, illetve a gép újraindítása funkciót, amikor utóbbira rákattintottam, újraindult a gép, de nem csinált/nem írt ki semmit (a szövegben írták, hogy kell üres hely a gépen, én már ott nem is tárolok semmit, úgyhogy hely az van). Akkor miért nincs telepítés gomb?

Mit kell még csinálni?

(Ne haragudjatok, ha hülye kérdés, de nem érték ezekhez.)


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2014. júl. 12. 15:34
 1/4 tabaki ***** válasza:

Az ősidőkben még egyáltalán nem biztos, hogy gondoltak az egymás melletti telepítés lehetőségére. A tapasztalat nélküli kísérletezgetés valószínűleg a Windows és főként a fontos adataid elvesztésével jár majd.

Az UHU 1.2 kiváló rendszer volt a maga idejében, de mára semmiképpen sem javaslom. Inkább várj, amíg valahol le tudsz tölteni egy Lubuntut, az naprakész, elfér egy CD-n, és kényelmes a kezelése.

2014. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Ja, és a telepítése is egyszerűbb. Egyébként vannak még kisebb linuxok, de gyakorlat híján általában érdemes az Ubuntu-rokonsággal kezdeni.

[link]

2014. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem csak 2 hétre kell a régi gépem, mert jófogáson, olx-en hirdetek, és a legtöbb vevővel online tartom a kapcsolatot, illetve netbankot használok. A mostani gépemet pénteken adom le, addig kéne valamit ügyködnöm. Ellennék én az XP-vel is, csak az ugye már nem biztonságos. Az sem zavarna ha csak Linux lenne, de nem akarok 2 szék közül a pad alá esni, hogy XP már nincs, Linux meg még nincs.
2014. júl. 13. 13:13
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Az UHU 1.2 igencsak antik darab. A maga idejében kiváló volt, én is azzal kezdtem - 2004-ben. Inkább Manjaro, az friss, ropogós és még igényei sincsenek. Esetleg az UHU3.0-t megnézheted, hogy elbírja-e a géped.
2014. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!