Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan nem standard LaTeX...

Olyan nem standard LaTeX fontot szeretnék, amiben megvan minden magyar ékezet. Ezek mind olyanok, amik itt vannak?

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 14. 22:14
 1/5 tabaki ***** válasza:

Legjobb lenne, ha kipróbálnád, de szerintem nem. Ez a mondat...

"As my knowledge on Greek, Cyrillic, and other alphabets is very little, I have only included fonts providing the Latin alphabet."

...szerintem sajnos a magyar egzotikumokra is vonatkozik. Nem néztem tüzetesebben utána, csak az első, ötletszerűen kiválasztott font (Augie) .PFB-fájljába pillantottam bele, de abból máris hiányzik a hosszú Ő és Ű.

2014. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
gondoltam én is, de akkor vajon nem is létezik, vagy lehet valahol találni olyant?
2014. júl. 14. 23:55
 3/5 A kérdező kommentje:
bár furcsa a dolog, mert ha jól tudom a LaTeX-ben az ékezeteket lehet alá fölé rakosgatni, vagyis nincs szerintem külön á betű, hanem az egy a betű és egy ékezet fölötte, és ugyanaz az ékezet van az é, ú, ó stb. fölött is, tehát nem nagy fáradság megcsinálni
2014. júl. 14. 23:57
 4/5 tabaki ***** válasza:
Az lehetséges, hogy így működnek, ezért sem ártana kipróbálni őket. Ha nem megy, egyrészt megpróbálhatsz .TTF-betűket használni (bár ez pont a LaTex kifinomult arányrendszerével megy szembe, de ez manapság talán már nem olyan tragikus, mint hajdan), vagy pedig FontForge-dzsal át is szerkesztheted a .PFB-ket. Az utóbbi tűnik tisztább megoldásnak, de a FontForge használata nem túl egyszerű, ha korrekt munkát akarsz végezni -- maga a szerkesztés igen, de a szabványokhoz igazodó nevezéktan bonyodalmas.
2014. júl. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ttf fontok használata egy rémálom LaTeX-el
2014. júl. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!