Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adott egy Asus UX32A ultrabook...

Márton85 kérdése:

Adott egy Asus UX32A ultrabook. A Windows7 elszállt. Gyári Windows 7 lemezzel nem tudok bootolni. Már utána jártam több helyen az UEFI bootnak. A következőt írja: "secure boot violation invalid signature detected". Ötlet?

Figyelt kérdés
Gyári Windows8 lemezről bebootol, viszont a telepítés 2-3óra.

2014. júl. 21. 09:58
1 2 3
 11/21 CspCsj ***** válasza:
Töröld a Boot résznél az UEFI/Kingston pontot (Delete Boot Option) és remélhetőleg meg fog jelenni a hiányzó beállítási lehetődég (egy újraindítás lehet hogy kellhet).
2014. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ha csak a Windows Boot van az UEFIben akkor is ugyan ennyi látszik. Az érdekes az hogy ha megvolt a bios update akkor ugye kikapcsolja a gépet, amikor visszakapcsolom akkor rögtön ki is kapcsol. Vagy itt rontom el? Magától kellene visszakapcsolnia?
2014. júl. 21. 21:49
 13/21 CspCsj ***** válasza:

És ha mindent törölsz a Boot résznél?


Ha BIOS frissítés után lekapcsol és mondjuk 10mp után sem kapcsol vissza akkor neked kell. De úgy emlékszem, hogy elsőre nekem is kikapcsolt BIOS frissítés után (másik típus de ASUS)

2014. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 CspCsj ***** válasza:
AZ UEFI-hez külön 300MB-os partíció kell, meg van a win7-nek 100MB-os BitLocker (titkosításhoz, de csak Ultimate esetén) ha legyalulod ezeket a vinyóról talán lesz változás, de utána nem fog indulni a win7 és ha az indítási javítás sem segít akkor csak az újratelepítés marad...
2014. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ha kitörlöm a Windows Boot Manager részt, akkor sincs változás. Jelenleg Windows 8 "fut" rajta. Bekapcsolás után vagy 10-15 perc mire betölt a Windows. De gyárilag Win7 volt rajta azt szeretném visszatenni.
2014. júl. 22. 07:59
 16/21 A kérdező kommentje:
Bios frissítés után kikapcsolja a gépet akár Winflash akár EasyBios-val csinálom. Utána várok, nem indul, bekapcsolom és ekkor kapcsol ki egyből. Ha újra bekapcsolom akkor elindul de látszólag semmi változás a Bios-ban. A verziószám változik, de az elérhető menük nem.
2014. júl. 22. 08:01
 17/21 CspCsj ***** válasza:

Gondolom gyári, rejtett partíciók nincsenek a gépen, ha külön lemezről lehet visszaállítani.

(bekapcsoláskor F9-cel indul a visszaállítás/recovery, kézikönyv függelékének 13. oldala)


Még azt mondanám, hogy egy próba erejéig vedd ki a merevlemezt, de ennél a típusnál ez körülményes (ha jól láttam).


Az ASUS szervízt is megpróbálnám megkérdezni:

[link]

Egy email nem kerül semmibe.

2014. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 CspCsj ***** válasza:

Szerintem nem hibás a BIOS hanem talán a már korábban említett UEFI partíció okozza a problémát, de a kipróbálásához törölni kellene (ekkor a rendszer csak újratelepítéssel fog működni) vagy eltávolítani a merevlemezt (esetleg egy üresre cserélni).


A szétszerelése nem túl problémás, de még hagynám...

http://www.youtube.com/watch?v=CB0Y7G1p5Z0

2014. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Na most ott tarunk, hogy visszaraktam egy korábbi (konkrétan az első bios-t) a gépre, gond és hiba üzenet nélkül felment mint a többi. Gép ugyan úgy első bekapcsra egyből kikapcsolt. Utána elindult, beléptem BIOS-ba és csináltam egy alaphelyzetbe állítást (Load default) majd F10 mentés és kilépés. Azóta csak fekete képernyő van és semmi nem villog sehol. A gépet már párszor szétkaptam, és próbáltam lemez nélkül, ugyan annyi volt a BIOSban, a plusz memória nélkül, ugyan az, wi-fi kártya nélkül, ugyan az. Próbáltam, hogy az akksit és a cmos elemet levettem pár percre, semmi változás. Este megint megpróbálom ezt, hátha a bios életre kel, ha nem akkor sajnos már csak az alaplap csere maradt. Bár a tulaj elmondása szerint eddig kétszer volt szervizben, egyszer wi-fi csere volt, utána meg elvileg alaplap csere is volt. Így akkor arra még kellene lennie garnak.
2014. júl. 22. 10:19
 20/21 CspCsj ***** válasza:
Akkor valami más baja is lesz...remélhetőleg garanciában megoldódik.
2014. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!