Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire kell figyelni az új Win...

Mire kell figyelni az új Win partició létrehozásakor?

Figyelt kérdés

Van egy gépem amire ubuntu van feltelepitve, és szeretnék rá egy Windowst rakni, úgy hogy az ubuntu is megmaradjon.

Nézelődtem más fórumokon, ahol ugyanezt a témát feszegetik. Ugye ott leirták hogy mit kell csinálni. Odáig jutottam el, hogy létrehoztam egy üres particiót a Windows számára, de amikor elinditom a telepitőt, akkor mindig azt irja ki, hogy nincs érvényes rendszerpartició. Tudna valaki segteni a telepitésben?



2014. júl. 23. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elsődlegesnek kell beállítani, arra tippelek, hogy logikai partíció lett. Arra meg, ha jól tudom, nem lehet telepíteni op.rendszert.
2014. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 CspCsj ***** válasza:
Windows telepítés után felkészülhetsz, hogy az Ubuntu nem lesz indítható csak kézi javítással.
2014. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak logikai partició lehet, mást nem enged. És így se működik.
2014. júl. 24. 10:18
 4/10 CspCsj ***** válasza:
MBR csak négy elsődlegest enged, a windows-é nem egy ötödik lenne?
2014. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez pont a hatodik partició úgy hogy csak négy partició van a gépemen. Hogyan lehet megváltoztatni a számát?
2014. júl. 25. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Minek a számát?


"MBR csak négy elsődlegest enged" <- ezt nem lehet

2014. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én megoldottam hogy elsődleges partició legyen, de így se működik.
2014. júl. 26. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Még mindig ugyanazt írja ki?

Tipp: annak a 100 MB-os partíciónak, amit létrehoz MAGÁNAK, lehet, hogy szintén elsődlegesnek kell lennie...


Egyébként:

Ahol láttam, mindenhol azt ajánlották, hogy 1. Windows telepítés, 2. Linux telepítés. Ennek eddig azt hittem, hogy csak az az oka, hogy a boot akármiket (nem jut eszembe a neve :) ) ne rontsa el. De lehet, hogy ez a partíciós probléma is az oka...


Tehát ha megteheted, akkor szerintem töröld le a Linuxot (Ubuntut), tedd fel a Windows, és végül az Ubuntut.


De csak ötlet, nem muszáj megtenni természetesen. Én amúgy eddig cska úgy csináltam, hogy a notebookomon Windows volt. Kiszedtem a merevlemezt és feltettem egy külső merevlemezre Ubuntut. Azóta is megvan, bár már régóta nem használtam...

2014. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez, hogy leszedem a linuxot, aztán felteszem a windowst majd vissza az ubuntut mekkora kockázattal járhat?
2014. júl. 29. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen kockázatra gondolsz?


Egyébként mint írtam, nagyon sokat úgy ajánlják: 1. Windows, 2. Linux. Ehhez találhatsz leírást szerintem...


Esetleg Ubuntu alól még előtte mentsd le a dolgaidat...

2014. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!