Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mire kell figyelni egy offline...

Mire kell figyelni egy offline navigáció létrehozásakor (wp7+c#)?

Figyelt kérdés
Az a problem, hogy nem tudom miképp álljak neki. A térképek létrehozását és kezelését szeretném elsődlegesen megtudni, hogy miképp kell csinálni. Milyen formátumba csináljam és egyáltalán miképp érdemes egy ilyennek nekiállni. Köszi a tippeket.
2011. dec. 10. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van programozási ismereted?

Anélkül nem igazán fog menni.


Amúgy a térképet valami vektorgrafikus formában érdemes csinálni, az kevesebb helyet foglal.

Aztán kell ismerni pár útkereső algoritmust mondjuk.

2011. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Programozási ismeret megvan. Az útkereső algoritmusokról vajmi keveset tudok. A térképeknél elsődlegesen az érdekelne, hogy létezik-e erre valami elfogadott formátum és ha igen akkor azt milyen módon lehet létrehozni?
2011. dec. 18. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:

"Az a problem, hogy nem tudom miképp álljak neki"

Felejtsd el az egészet, fölösleges.

2011. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs nem indokoltam meg.

Szóval:

Honnan tudod, hogy az ismereteid elegendő alapnak bizonyulnának egy ilyen bonyolult, összetett program elkészítéséhez? Kicsit elhamarkodottan állítasz dolgokat. Úgy érdemes nekiállni, hogy:

1.Megtanulsz programozni ( normálisan )

2.Ha megtanultál ide vissza jössz, és újrafogalmazod a kérdésedet. Valamint ha már megtanultál programozni - használni a googlet, tudni fogod hogyan tedd!

2011. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hiába nem vagyok oda a gyik.hu-ért Az ilyen jellegű hozzászólások néha kiakasztanak. Tudom, hogy sok a kezdő, de muszáj mindenkihez így odaállni. Azt elismerem, hogy nem vagyok egy Szenior programozó, de nem is vagyok hülye a programozáshoz. A kereső algoritmusokat kb. 1-2 hét alatt kivesézem megtanulom azzal nem lenne problémám. Az egyetlen problémám, hogy nem tudom miként működnek a mappok. Azoknak a létrehozási elvét szeretném kicsit megtudni. Ha meg erre nem tudtok egy normális választ adni, akkor nem kéne lehurrogni az embert és elküldeni a francba, hanem hagyni kéne a témát és odébbállni.
2011. dec. 31. 17:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, kedves kérdező!

Szerinted hányan csinálnak egy GPS programot? Elhiszem, hogy neked kell 1saját, de sajnos ez meghaladja a TEEEE és valószínűleg az összes itt jelenlevő ember tudását, VISZLÁT!

2011. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valami kis egyszerűt egyedül is össze lehet hozni szerintem

Itt a meló inkább a térképek összeállításával van, nem magának a programnak a megírásával

(Úgy értem egész M.o.-t le-térképezni nem egy egynapos munka..

Sőt, olyannyira nem, hogy megnézhetnéd más programok, esetleg online térképek térkép-formátumát, és próbálni ahhoz írni egy offline klienst ( = vagy ez lenyúlás? :D))

2012. jan. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na én pont egy ilyen kisebbre gondoltam, és arra, hogy "lenyúlom" a térképet. Nem azért akarom összehozni, hogy hú most meggazdagszom belőle meg stb. hanem hogy gyakoroljak és megtanuljak valami újat.
2012. jan. 1. 10:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Kösz a - pontokat, leszarom.

Szóval van egy térképed....hehe xD. A problémát az jelenti, hogy a térképen mi az út? Mert szerintem nem örülni a user ha egy háztömbön vezetnéd keresztül. Valamint szükséged van egy algoritmusra ami kiszámolja a legrövidebb utat. ( persze figyelembe véve a közlekedési szabályokat: behajtani tilos, egyirányú)

2012. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem fog örülni*
2012. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!