Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1 internet (ethernet...

Windows 8.1 internet (ethernet) probléma. Megoldás?

Figyelt kérdés

Egy HP 655-ös notebookra feltelepítettem a Windows 8.1 Enterprise N operációs rendszert. Az a probléma lépett fel telepítés után, hogy csak Wi-Fi-n keresztül kapcsolódik az internethez, vezetékről (ethernet-kábelről) nem. Előzőleg Ubuntu volt a masinán, ott tökéletesen működött.

Próbáltam másik UDP-kábellel, illetve a drivereket is frissítettem, de nem találtam megoldást.

Valaki tudna esetleg segíteni?



#internet #probléma #ethernet #Windows 8.1 #wifi #enterprise n #udp. vezetékes
2014. aug. 1. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

UTP a kábel típusa


És valószínűleg a hálókártya (LAN) driverét kéne telepíteni, utána mennie kéne.

2014. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]


A Driver - Network résznél a legalsó (Realtek Local Area Network (LAN) Driver). Download és telepítsd.

2014. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Igaz, csak már portokat is néztem, így keveredett össze a két szó.:)

#2

Köszönöm a linket, két driver kimaradt a frissítésekkor, így lehet, hogy ők kavartak be.

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget! :)

2014. aug. 1. 12:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem oldotta meg a problémát. Az lehet, hogy mivel a driver 2012-es, nem kompatibilis a Windows 8.1-gyel? Neten keresgélve a Lenovo oldalán találtam egy 2013-as, 8.1-hez való drivert, érdemes szerintetek azt megpróbálni?
2014. aug. 1. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Én írtam mindkettőt egyébként.

És nem tudom, megpróbálhatod, de az mégiscsak egy másik gyártó másik gépéhez való...

2014. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor neked köszönöm! :)

Ezzel a driverrel sem oldódott meg a probléma. Megpróbálkozom egy újratelepítéssel, más megoldás nem nagyon maradt...

2014. aug. 1. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyit megengedsz nekem egyébként, akkor azt tanácsolom, hogy inkább egy Windows 8.1 Pro-t telepíts. Felesleges az Enterprise, az N-es változat meg alapból szerintem hülyeség... 1-2 apróság ki van belőle véve az EU baromságai miatt asszem.
2014. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Felraktam a Pro-t, ugyanazt produkálja.

Kicsit kutakodtam még, a HP fórumán ennél a típusnál mindenki ezt tapasztalta...

Aztán ezt találtam:

#Jelenség:

HP655 Notebook-on Windows 8-ról 8.1-re frissítést követően megszűnik a vezetékes hálózati kapcsolat, a Realtek PCIe GBE hálózati kártya sárga felkiáltójeles lesz az Eszközkezelőben.


#Megoldás:

Jelenleg csak a BIOS frissítés segít.

HP 655

HP Notebook System BIOS Update (AMD Processors)

VERSION:

F.27

[link]

(Letölteni, futtatni, folyamatos külső tápellátásról gondoskodni!)


(Se a HP-tól, se a Realtek-től letöltött hálózati kártya driver-ek nem oldják meg a problémát, csak a BIOS frissítés.)


#Forrás:

HP Support Forums


Kipróbáltam, de nem ment, mondjuk a többi drivert már nem raktam fel, sokat szenvedtem az utóbbi napokban vele, inkább felrakom a Windows 7-et.

Hátha másnak ez a BIOS-frissítés segíteni fog.

2014. aug. 1. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!