Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem lehetne valamilyen szoftve...

Nem lehetne valamilyen szoftverrel egy fedél alatt dolgoztatni a CPU-t és GPU-t?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg csak a gpu-t /mint pl a bitcoin bányászok/

2014. aug. 5. 20:58
 1/6 |Orfeusz| ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű. Ha az adott program támogatja a GPGPU használatát (a GPU-t jól párhuzamoított számítási feladatokra használja) akkor lehet ilyet.

Tehát neked GPGPU-ra van szükséged. De milyen feladatra?

2014. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mire gondolsz? CPU és GPU teljesen más programozási modellel programozható, és elméleti szinten sem lehet megoldani, hogy egy CPU-ra írt kódot újrafordítás nélkül GPU-n futtass.
2014. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát általános számítási feladatra szeretném befogni és most nevessetek ki de gondoltam kiszámoltatnám a Pi megközelítő értékét úgy egy billió /amire mellesleg még nem találtam megfelelő programot/ tizedesjegyig ezért gondoltam hogy befognám a GPU(i)-mat mivel láttam hogy a teljes kiszámoláskor is így csináltak.
2014. aug. 5. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Vagy superpi

2014. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
y-cruncher-el próbálkozom de szerintem az nem hajtja meg a GPU-t.
2014. aug. 6. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban ezért linkeltem:

Q: Is there a version that can use the GPU?

A: No for the following reasons, but anything can change in the future.


GPUs require massive vectorization. Large number arithmetic is difficult to vectorize due to carry-propagation.


Large computations of Pi and other constants are not limited by computing power. The bottleneck is in the data communication. (memory bandwidth, disk I/O, etc...) So throwing GPUs at the problem (even if they could be utilized) would not help much.


Tehát ott van a válasz, hogy miért nincs gpu támogatás.

Egyrészt nehéz megoldani, másrészt meg nem lehetne belőle túl sokat profitálni, mivel az adatátvitel a fő probléma, és nem a számítási kapacitás.

2014. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!