Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon hogyan tudok telepíteni?

Linuxon hogyan tudok telepíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni linuxra konkrétan vagy Ubuntu-ra vagy Kubuntura gondoltam, és a letöltőközpontból tudok telepíteni, de arra nem sikerült rájönnöm hogy amit nem a letöltőközpontból töltök le azt hogyan kell telepíteni...


Segítenétek nekem ebben?



2014. aug. 8. 09:10
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Valamint hogyan módosítsam azt a meglévő partíciót amint most a windows van hogy a másik megmaradjon, és ne kelljen átmenteni máshova az adatokat még újra rakom, és hogy ha véletlen újra kell tennem a linxot akkor megint csak ott a partícionálás gond, hogy ne vesszenek el a cuccaim...
2014. aug. 8. 09:12
 2/21 P.O.C. ***** válasza:
Úgy kell telepíteni, mind bármilyen más operációs rendszert. A letöltött CD/DVD képed kiírod üres lemezre. Beboot -olsz róla és követet az utasításokat. A letöltő központból hót ziher, hogy nem tudod feltelepíteni.
2014. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
de én nem magára a rendszerre gondolok, hanem amik arra vannak programok, úgy mint windowsnál, hogy felteszem a rendszert majd telepítem a programokat...
2014. aug. 8. 09:38
 4/21 kata kata ***** válasza:
Jobb klikk>megnyitás szoftverközponttal.
2014. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
és akkor ugyan úgy telepíti mint ha windows alatt csak duplakattal megnyitnék egy telepítő?
2014. aug. 8. 09:50
 6/21 kata kata ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az nagyon attól függ, hogy milyen formátumban jutsz hozzá.

Ha deb csomagként, akkor simán dupla katt rajta és a Szoftverközponton keresztül már telepítheted is.

Ha valamilyen tömörített formátumban, akkor valószínűleg a forrását kaptad meg, ebből neked binárist kell fordítanod. Ehhez instrukciókat szoktak mellékelni egy szöveges állományban.

Ha viszont bináris állományban jutottál hozzá, akkor szintén csak dupla katt és vagy maga a szoftver indul el, vagy a telepítője.


Csak kíváncsiságból: mit szeretnél telepíteni, amit nem találtál meg a hivatalos tárolókban?

2014. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja, és letölthetted még rpm-ben vagy más csomagformátumban, ahhoz viszont használnod kell az alient: [link]
2014. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg még windows-on vagyok, így nem tudom hogy az open office fent van-e a szoftverközpontban de az open office, akkor a jdownloader meg a canon pixma mx395-ös nyomtatóm szeretném linux alatt is használni... meg még az ubuntut
2014. aug. 8. 10:21
 10/21 A kérdező kommentje:
vagyis nah, nem ubuntut hanem utorrentet
2014. aug. 8. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!