Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon hogyan tudok telepíteni?

Linuxon hogyan tudok telepíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni linuxra konkrétan vagy Ubuntu-ra vagy Kubuntura gondoltam, és a letöltőközpontból tudok telepíteni, de arra nem sikerült rájönnöm hogy amit nem a letöltőközpontból töltök le azt hogyan kell telepíteni...


Segítenétek nekem ebben?



2014. aug. 8. 09:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
valamint mit ajánlotok, Ubuntu, Kubuntu vagy OpenSuse?
2014. aug. 8. 10:25
 12/21 anonim ***** válasza:

OpenOffice azt hiszem nincs az Ubuntu tárolóiban, LibreOffice van (nagyjából ugyanaz).

A jdownloader és utorrent sincs a tárolókban, de rendelkezik .deb csomaggal, így dupla kattintással már indíthatod is a telepítést, ezekkel nem lesz probléma.


Én Ubuntut szeretem, de sokan a KDE-t preferálják. Ha neked is az tetszik, akkor én inkább az OpenSuset ajánlom, mint a Kubuntut.

2014. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 kata kata ***** válasza:

Egy pendriverre felrakod amelyiket szeretnéd és kipróbálod telepítés nélkül.



[link]

2014. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Egyébként itt tudsz nézelődni, hogy mi van és mi nincs az Ubuntu tárolóiban:

[link]

Itt pedig ugyanazt teheted openSUSE esetén:

[link]

2014. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

találtam ubuntunál egy ilyet:


[link]


ezzel ugyan úgy rá tudok tenni egy windows vagy egy linux telepítőt pendrive-ra mint windows alatt a Linux Live USB vel vagy a Windows USB/DVD loaderrel?

2014. aug. 8. 11:22
 16/21 A kérdező kommentje:

és suse alatt ezzel?


[link]

2014. aug. 8. 11:23
 17/21 anonim ***** válasza:

A WinUSB-vel igen, a gnomebakerrel nem.

Windows telepítőt én eddig mindig WinUSB-vel csináltam, Linux telepítőket meg simán "átdd-zem" a pendrivera.

2014. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Magát az ubuntut, nem ismerem, nekem nem vált be, de az is debianon alapul. A duplakattos módszer általában .deb fájloknál működik, de ott előtte egy jobb gomb/tulajdonságoknál kell keresni egy futtatható jelölőnégyzetet, utána már fel tudja rakni, ha van fent Gdebi nevű csomagtelepítő (google chrome-nál pl), de a legtöbb programra létezik a synaptic nevű telepítőprogi, ebbe csak beírod a programnevét és kijelölöd telepítésre, utána magától csinál mindent. (ha jól tudom a synaptic ubuntun is fent van, a gdebi-t nem tudom).
2014. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ubuntun nincs fent gyárilag Synaptic, és ha jól emlékszem GDebi sem, de dupla kattra simán megnyitja Szoftverközpontban és telepíthető a deb csomag.
2014. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 kata kata ***** válasza:
2014. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!