Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire jó a linux? Kik használjá...

Mire jó a linux? Kik használják? Milyen programok futnak el rajta?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan operációs rendszer, mint pl. a Windows, csak ingyenes. Főbb különbségek még, hogy mivel szerver op.rendszerként indult, sokkal alkalmasabb hálózati munkára és fájlkezelésre (aki próbált helyi hálózatokat csinálni Windows 7 alatt, az tudja, hogy ott pl. kész rémálom). Több disztribúciót egy idejűleg fejlesztenek kis csapatok, mondhatni verseny van a Linuxosok között, hogy ki tud jobb programcsomagot, grafikus felületet, stb. előállítani a felhasználók számára - de épp ezért sokkal jobb lehet egy-egy speciális rétegnek, mint egy Windows, ami mindenkinek készül. Más még a fájlkezelésből adódóan a fájlrendszer-használat és az egész kernel működése, Linuxra nem nagyon vannak pl. vírusok. Nagy hátránya, hogy Windowsos programok egyszerűen nem, vagy csak nagyon nehezen indíthatóak rajta, driverekkel szokott gond adódni régi, egzozikusabb hardverek esetén. Dióhéjban ennyi.
2014. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tabaki ***** válasza:
100%

1. Munkára, szórakozásra, tájékozódásra, alkotásra, stb.

2. Értelmes emberek.

3. Hasznos és a legtöbb esetben ingyenes programok. Játékok terén nincs túl jól eleresztve, egyébként általában minden feladatra találsz használható alkalmazást.

2014. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. aug. 18. 19:09
 4/12 Tom Benko ***** válasza:
100%

Hm. Egyszerűbb felsorolni, mire nem. Pl. Hollywoodban a CGI renderelésére használják, én meg itthon netezésre. A szuperszámítógépeken univerzumszimulációkat meg légkörmodelleket futtatnak rajta, én meg a saját kis kalkulátoromat.

Emberek, mint mindig. Értelmes, gondolkodó, kíváncsi emberek.

Azok a programok futnak el rajta, amiket elkészítenek hozzá. Nem tudom, konkrétan mire vagy kíváncsi.

2014. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi mennyire különbözik a windwostól. Elég program van-e rajta. Megéri-e telepíteni stb.
2014. aug. 19. 10:28
 6/12 kovpet ***** válasza:

"mennyire különbözik a windwostól"


Nagyon :)


"Elég program van-e rajta"


Van, akinek egy is elég, másnak meg semmi sem elég. Ezt így nem lehet megválaszolni. Ha neked egy program kell és az nincs Linux alá, akkor "nem" a válasz, hiába van százezer másik.


"Megéri-e telepíteni stb"


Nekem megéri, mert ebből élek, fizetnek érte :)

Amúgy ezt a kérdést is nehéz megválaszolni. Ingyen van, ha van egy délelőttöd, akkor játszhatsz vele, max nem használod majd, ha nem jön be.

2014. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki. Milyen programok kellenek? Mire akarod használni?
2014. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából a téma csak érdekelt, DE! Van egy régi gépem amit már nem igen használunk. Azon kipróbálnám, viszont gyenge hardver miatt talán még böngészni, meg videót nézni tudnék vele. Ilyen felhasználásra melyik linuxot tegyem? Nincs valami oldal ahol le van írva melyik linux milyen felhasználásra jó?
2014. aug. 20. 11:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezdőknek Linux Mintet és Mageiát szoktak ajánlani, de igazából a Linux disztribúciók jó része képes arra, amire te akarod használni.
2014. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
100%
Kb mindegyik jó mindenre, csak némelyiket kihegyezik valami speciális célra. De attól még jó az is másra. Általános célra mindegyik alkalmas.
2014. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!