Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kubuntu Linuxon szeretném az...

Z0lcsi kérdése:

Kubuntu Linuxon szeretném az AION-t futtatni wine segítségével, de pár dologgal nem vagyok tisztában. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Rengeteg játékot használtam már Linuxon; a wine, illetve a winetricks használatával sincs semmi gondom, azonban van egy leírás a játék működtetésére, de nem értem mik ezek:

API windows

MS Installer 2.0

Framework 2.0

.

itt a részletes leírás: [link]

.

igazából nem is az érdekel elsősorban, hogy mik ezek, inkább az, hogy hogyan jutok hozzájuk, meg teszem fel őket.



2014. aug. 23. 09:12
 1/4 Tom Benko ***** válasza:

A propietary driver az a zárt meghajtó. Milyen vidkarid van?

[link]

[link]

2014. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! De mi a fene az az API windows? Utánanéztem, és az API az egy elég tág fogalom, tehát ilyen "fizikai" dolog nem létezik..

.

Radeon HD 4670 (1GB) - nem mai, de nekem megfelel.

Az vele a baj, hogy eddig csak a puppy linux nem omlott össze azonnal miután felraktam a driverét..:D

.

(láttam máshol egy hozzászólásodban, hogy az arch szerinted egy egyszerű kis disztró.. hát én hozzá sem mernék látni. de nem szeretnél a mentorom lenni, és megtanítani pl. az arch linux használatát, vagy esetleg gentoo?)

2014. aug. 24. 11:22
 3/4 A kérdező kommentje:
a Framework nem kellett - már fönn volt -, csak az Ms Installert tette föl, és most annyi lett a változás, hogy ha superuserként indítom el akkor nem csak egy fekete ablak a launcher, hanem látszik, hogy tevékenykedik valamit; viszont lefagy és még a rendszerfigyelőből sem tudtam bezárni
2014. aug. 24. 12:05
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

Az API az Advanced Programming Interface rövidítése. Röviden erre épülnek, ezt használják az OS szoftverei.

Az Arch valóban egyszerű disztró, de nem úgy, ahogy gondolod. Elég, ha elolvasod a wikijén a bemutatkozást. Bár nem vagyok nagy guru, amiben tudok, segítek.

2014. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!