Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy futna ezen a konfigon a...

Hogy futna ezen a konfigon a Kubuntu 14. 04?

Figyelt kérdés

Konfigom:

AMD A6 5400K processzor

Asrock FM2A55M-HD+

Corsair 4GB DDR3 1333MHz

Toshiba 500GB merevlemez

Asus 6670 1GB GDDR5 videokártya

LG DVD-író


"Miket" tudnék csinálni rajta?

Tehát miért válasszam ezt a Windows 7 helyett?



2014. aug. 24. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Jól futna. Azért válaszd, mert legálisan igyenes, és a vírusok miatt se kell annyira aggódnod, bár Linux alatt játszani sem fogsz úgy, mint Win. alatt, már ha ez neked szempont.
2014. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően a főbb windowson használt programoknak van linux verziója is, vagy használható alternatívájuk.


Bár alapvetően ilyen gépnél nem nagyon tudok mit felhozni a linux mellett, egy Win7 is atom stabil, vagy akár Win 8.1 is olyan mint a 7, vírusírtó meg olyan hogy egyszer felrakod, onnantól elvan a háttérben.


Még a legalitás is csak akkor lenne értékelhető előny, ha otthoni használatra van, üzleti felhasználásra meg úgyis megveszik.


Kicsit úgy vagyok a linux rendszerekkel, mint a windows 8-al a 7-es után, hogy felteszem magamnak a kérdést, hogy miért váltanék 7-ről? És nincs igazán nyomós érv.

2014. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Z0lcsi ***** válasza:

íme a köztes megoldás saját magamból kiindulva:

mindkét előttem lévő hozzászólónak igaza van. nekem pontosan ez a két oprendszer van feltéve dualbootban. van egy w7-esem szigorúan csak játékok miatt, illetve egy kubuntu minden másra. nem lehetetlen játszani linuxon, sőt, elég sok játék van már rá, illetve elég sok kiválóan működik wine alól. (pl amnesia linuxos és windowsos verzió is remekül működött nálam). most mindössze egy mmorpg miatt (aion) szoktam átlátogatni windowsra is.

.

a hardware-eden annyit bővítenék, hogy beiktatnék még egy hdd-t, vagy esetleg ssd-t ha van rá keret. nem kéne nagy, csak egy 120GB-os, és akkor azt ketté lehetne osztani. egyiken felén lenne a linux, másikon a windows, az 500GB-os hdd-ed meg minden más, köztük a játékok is. látványosan gyorsabb működést eredményezne, hiszen így nem egy merevlemezről történne minden adat elérése, hanem lenne némi "munkamegosztás".

2014. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


#3

Igen, valószínűleg én is ezt fogom tenni, hogy meghagyom a Win 7-et játékra, bár én leginkább csak Steames játékokkal szoktam játszani, amik elvileg Kubuntun is futnak.


Sajnos nincs keretem SSD-re, se HDD-re...

2014. aug. 25. 10:22
 5/6 Z0lcsi ***** válasza:
100%
steames játékok közül sem megy ám minden linuxon. steam oldalán meg tudod nézni, hogy egy adott játék mely platformokat támogatja.
2014. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.


Szerencsére amikkel gyakrabban játszok, azok mennek Linuxon is.

2014. aug. 25. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!