Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan látod a LINUX jövőjét...

Hogyan látod a LINUX jövőjét az informatikában?

Figyelt kérdés

Hogyan látod a LINUX jövőjét az informatikában?

https://www.youtube.com/watch?v=tEFwschfsw8&list=UUjVKBJmmc3..



2014. aug. 28. 16:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hogyan látod a LINUX jövőjét a mindennapi életben?
2014. aug. 28. 16:55
 2/12 anonim ***** válasza:
Az átlag felhasználók számára lehet, hogy úgy tűnik, a Linuxnak már befellegzett, azonban aki informatikával foglalkozik annak egyik alap operációs rendszere a Linux, így amíg van informatika, már pedig ez az egyik legjobban és leggyorsabban fejlődő iparág, addig nem nagyon kell beszélni a Linux negatív jövőjét illetően.
2014. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem én átlag felhasználó vagyok, de úgy gondolom még csak most kezdődik igazán a linux ideje :)
2014. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiszolgáló, és alkalmazás szinten nem kétséges, hogy van jövője (jelene is). Jóval költséghatékonyabb megoldások építhetők, mint pl. egy Windows-os környezetben, és pontosan ugyanolyan jól ellátják a feladatukat, ráadásul az üzemeltetése is olcsóbb és egyszerűbb (általában).


Vannak persze speciális területek és szoftverek, ahol nehéz a platform váltás, mert az ezeket fejlesztő cégnek túl sokba kerülne egy Linuxos verzió kifejlesztése, és mivel nyomás sem nagyon nehezedik rá, így egyelőre ebben nem várok változást.


Egy MS-Office for Linux is nagyon-nagyon sokat lendítene a rendszer helyzetén, és bár ugye Android-on már megjelent, nem hiszem, hogy Linuxon is hamarosan viszontlátnánk, pedig innen már csak kis lépés. Csakhogy a Microsoft miért gyengítené a saját operációs rendszere pozícióját? De remélem, hogy tévedek.


Otthon már más a helyzet, ezen az tudna segíteni, ha az állami szféra és az oktatás is megbarátkozna a rendszerrel, mert ha a jövő vállalkozója ezt hozza magával otthonról, az iskolából, akkor a saját vállalkozásában is ez lesz a standard. Na, ettől vagyunk még nagyon messze, de hát 10 éve már minden év a Linux desktop éve, egyszer csak bejön :-) Én őszintén szurkolok neki akkor is, ha egyébként én OSX-et használok 95%-ban (5%-ban meg játszom, tehát Windows-t).

2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Régóta próbűlkozom vele, de úgy látom fejlődik eléggé, bár én asztalin használom, úgy hallom laptopon több a baj, mondjuk régen asztalin is gyenge volt nekem. Mondjuk ott vannak a népszerű disztrók mint az Ubuntu, vagy a Mint, az is olyan hogy az egyik asztalin jó, a másikon, meg siralmas, ha valaki linuxot vesz a kezébe és elsőre egy neki nem szuperáló disztró jut, akkor le fogja írni elsőre és marad a windowsnál. Ami azért ha az ember megveszi és nem mindenféle rootkites töréssel használja, akkor eléégé jól használható.

Túl sok a linuxban a DE, vagy a disztók száma, nagy a katyvasz, ha csak a legjobbak maradnának és azokat fejlesztenék akkor a windowsnak reszelnének, bár ki tudja, lehet hogy tévedek. Na meg jövőtalálgatás ide, vagy oda, jellemzően a linuxal már találkozott emberek fognak itt válaszolnak, főleg azok akik használják és hát az informatikus beállítottságú ember véleménye semmit nem ér a nagy átlag véleményéhez képest.


Tehát az én véleményem az hogy szerintem nem jön el az elkövetkezendő 5 évben a linux desktop éve, hiába kizárólag linuxt használok, mert nekem elég, na de aki skype-ol, vagy ki akarja használni a kütyüjei tudását és nem akar gépet buherálni az el fogja felejteni.

2014. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, az mondjuk sajnálatos, és itt van elrontva az egész hogy az átlag középiskolában WINDOWS-on megy minden, a tantervben pedig 2-3 óra UBUNTU használat van kb benne, amit sokan meg sem tartanak, vagy aki mégis az is elég szegényes tudást ad át.

És persze nem utolsó sorban, túl sok a begyepesedett ember aki csak a megszokások miatt nem szeretne váltani.


Pedig emlékszem, anno én is nehézkesen adtam rá a fejem, és 1-2 hét alatt teljesen el is sajátítottam, pedig azt hittem tovább fog tartani. Kell hozzá egy természetes kíváncsiság, ami sajnos egyre kevesebb embernek van meg.

Arról nem is beszélve, mennyire a megszokások rabjaivá tudunk válni.


Szó mi szó, az oktatásba illene bevenni, már csak azért is hogy iataljaink ne legyenek ezen a téren is szűklátókörüek.

2014. aug. 30. 19:01
 7/12 SoulEater7797 ***** válasza:
64%

#5-ös emberke lehet, hogy csak fáradt, mindenesetre megtanulhatna fogalmazni.


A Linux mindig is egy jó rendszer volt, és ez csak fejlődni fog. DE, a gamerek windows-t használnak, már csak azért is, mert ott vannak a játékaik. Viszont jó látni, mint pl. a Steamnél is, hogy átírják a játékokat Linux-ra.

Reméljük, minél több játék jut erre a sorsa, talán majd AAA-s címek is. Ha ez bekövetkezik, a Windows-nak lőttek.

2014. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz, tényleg kuszán fogalmaztam.
2014. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Linux a jövőben mindenütt jelen lesz, már most is a mobil/okos tv.. PC..kávéfőző:-) A rendszer egy roppantul jó kernellel operál amivel bármi jól megépíthető ráadásul mindez olcsón és napra készen mindig friss. Én így látom, sőt látom ahogy a Windows az Apple kis konkurense lesz és nem több.
2016. dec. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem az a tippem, hogy amint meghal Linus Torvalds, a nagy tech-cégek összekapnak majd, h kié legyen a Linux - még ha formálisan is...mivel main developerből 1 darab van, és azt tuti ők akarják adni. Az IBM erre a legesélyesebb jelenleg.

Ezzel sikeresen el fogják vinni a málnásba az egész projectet, ahogy a saját unix klónjaikkal is sikerült ez már nekik néhányszor. Az ex-linux developerek meg átszoknak a freebsd-re, és elkezdik azt pörgetni. Ez a cégeknek detto jól fog jönni, mert ezután lehet zártforrással dolgozni.

Szóval szerintem a BSD a jövő.

2016. dec. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!