Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha az ELTE-n szeptemberben...

Ha az ELTE-n szeptemberben kezdek mint Programtervező, akkor ha eddig modjuk csak felhasználói szinten voltam az informatikában, mikor tudok leghamarabb az ott tanultakat használva valamilyen kezdő/Junior állást vállalni informatikusként? És milyet?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mennyire tudod tartani az ottani tempót, mennyire áll rá az agyad a programozásra, és mennyi affinitásod van otthoni gyakorlásra, fejlődésre.


Hát gyakorlatra mindenképp kell majd menned (kötelező), és ha jó vagy, akár ott is maradhatsz a cégnél (cégfüggő is nyilván). Gyakorlatra meg akkor mész, amikor akarsz (de asszem csak 2. félév után lehet).


Szerintem még ne gondolkodj az álláson. Azon aggódj inkább, hogy fogod-e bírni a tempót.


Meg remélem nem az a kép él benned, hogy ott majd jól elmondják, "hogyan kell programozni" és akkor *bumm* programozó leszel, és meg is van a jól fizető szakmád. :)


Én a helyedben elkezdenék foglalkozni programozással már most. Meg készülj fel lélekben, hogy matekkal tizedelik a népet első félévben. (Bár azóta könnyítették, hogy én voltam, de nem tudom mennyire.)

2014. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak tőled függ, de azért az első mondjuk kb 1 év alatt ne is reménykedj ilyenben. Előbb szokj hozzá az egyetemhez.
2014. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolkozz még ilyenbe, szerintem kezdj neki otthon a programozásnak.

(Én középsuliba végig Pascalt tanultam, így mentem proginfóra (SZTE) és most 2 év után kezdtem el dolgozni)

2014. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az az alapállás, hogy egy évben kb. 500 hallgatót vesznek fel, és egy évben kb. 50-en kapnak diplomát, a többi kihullik. Most már kérdés, hogy lesznek olyanok, akik diploma nélkül is jól el fognak tudni helyezkedni programozóként, legyen ez még 100 ember, de így is 500-ból 350 emberből nem lesz programozó, mert nem eléggé tehetséges vagy szimplán mert nem forgat bele elég energiát. Nagyon bele kell húzni az elején. Az első egy évben koncentrálj csak az egyetemre! Később, ha jól mennek a dolgok vállalj először feladatokat projektetben ilyesmi, abból sokat tanulhatsz és majd utána gondolkodhatsz munkán, de ott is először inkább csak gyakornok leszel!

Amúgy bármi kérdésed van az egyetemmel kapcsolatban írj nyugodtan!

2014. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!