Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linuxot érdemes felraknom?

Melyik linuxot érdemes felraknom?

Figyelt kérdés

Windows-al csak a bajom van.Mostanára már 10 éve.

Szeretném kipróbálni linux/ubuntu de fogalmam sincs melyiket hogy hívják,meg hogy nekem melyiket kell letöltenem kell e illesztőprogram ilyenek...

A pc:

AMD 64 x2 5000+

3 gb ram

HD 5570 Vga

Van olyan linux ami ezen jól(jobban mint a windows) futna ?



2014. aug. 30. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Linux Mint 13

[link]

2014. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen Linuxot érdemes felraknod?


Hááát itt majd mindenki elmondja azt a linux disztribúciót, amit ő maga szeret használni...


Az meg lehet, hogy neked nem jön be!


Tehát érdemes kipróbálnod sokfajta linuxot, a legtöbb Live-os, azaz telepítés nélkül ki tudod próbálni (persze úgy lassabb, de legalább eldöntheted, hogy szimpatikus-e az adott linux)...


Egy újraírható lemezzel lehet is próbálkozni, bár manapság már mindenki rá van cuppanva a pen-drive-ról történő futtatásra, telepítésre (--> Rufus).

2014. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 soccerway ***** válasza:

[link]


32 bites mate felülettel, amit kipróbálnék a helyedbe.

2014. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Linux-ok:


[link]


Végülis letöltheted bármelyiket (x86 vagy x64, mivel 3GiB RAM-od van), az illesztőprogramokkal meg nem kell bajlódnod, a legtöbb linuxnak nem okoznak gondot!

2014. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
2014. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:

distrowatch.com

Nézzük, mit lehet ajánlani:

1; UHU - teljesen magyarított, magyar segítséggel, Sajnos a fejlesztés időnként belassul, viszont nagyon lelekes és elkötelezett csapat készít nem hivatalos csomagokat. Ezzel kezdtem.

2; Ubuntu és variánsai - a legelterjedtebb disztró, kezdő felhasználóknak jó, viszont iszonyatos rendszerigánye van, valamint elég körülményes a rendszer mélyére hatolni.

3; Debian - az egyik legkiforrottabb disztró, ennek megfelelően elég jól személyre szabható, viszont a telepítése kicsit hosszadalmasabb, mint egy Ubié.

4; Slackware - nagyon tiszta formájú Linux terjesztés, aki beleszokott, annak csodálatosan kézhez simul. Ehhez viszont idomítani kell kicsit.

5; ArchLinux - az egyik legrugalmasabb disztribúció, cserébe a telepítése eléggé szokatlan (ti. nincs installer programja...). A wikije az egyik legjobb, legalaposabb.

6; Manjaro - Archra épül, de néhány beállítást előre elvégez. A telepítése és kezelése meghatóan egyszerű, nagyon kis igényű disztró.

Hirtelenjében ezekkel találkoztam már, ezekről tudok mit mondani. A legjobb mégis az, hogy kipróbálsz néhányat egymás után, akár Live rendszerként is, aztán amelyik tetszik, telepíted. Én melegen ajánlom a Manjaro Linuxot, kezdőknek teljesen korrekt, de mégsincs agyonterhelve minden csicsapiscával. (Modik, állítsatok már be egy rendes regexpet a trágárságszűrőre, unalmas már, hogy teljesen hétköznapi kifejezések is fennakadnak!)

2014. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tabaki ***** válasza:

@Tom Benko, "csicsapisca":

Ez még hagyján, de én a múltkor a P_i_c_s_Art Photo Studio-t nem tudtam linkelni itt valakinek. Rémes találmány.

2014. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

linux mint 17

Ez az aktuális verzió.

Választhatsz cinnamon,mate,xfce,kde felületek közt.

Az én kedvencem a cinnamon,de érdemesebb lenne neked végig nézni a kínálatot és választani egyet.

2014. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a Mint 17-re szavazok, de kinél melyik jön be, másodiknak a Debian-t mondanám. Igaza volt az egyik előttem szólónak, mindenki azt fogja mondani ami neki tetszik, vagy beválik, lehet egy párat ki kell próbálnod.
2014. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyat tegyél fel rá amit legjobban támogatnak és a leghosszabb ideig rendelkezésre állnak hozzá frissítések.

Nagyjából miden linux hasonló szerintem. Nekem 2 kedvencem van az Ubuntu a laptopomon, Opensuse pedig az asztalin. Imádom őket.

2014. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!