Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A családi gépünk eléggé lomha...

A családi gépünk eléggé lomha lett mostanában, így gondoltam megnézem mitől ilyen lassú. Elég sok program van telepítve rá de. Miket törölhetek?

Figyelt kérdés

Próbáltam rájuk keresni a neten és így eldönteni, hogy szükséges-e, hogy fel legyenek ezek telepítve de elakadtam. Tudnátok segíteni? Egyébként nem akarjuk egyéb célra használni a gépet csak netezés, szövegszerkesztés, esetleg filmnézés. A kérdéses programok tehát:

Microsoft Compression Client Pack 1.0 for Windows XP

Microsoft Silverlight

microsoft user mode driver framework

Microsoft Visual C++ 2008 Redisturbale

NVIDIA drivers

Realteck High Definition Audio Driver

Meg olyan problémám lenne még, hogy a Program Filesból egy rakat dolgot nem tudok kitörölni ami felesleges mivel írásvédett. Hiába kikapcsolom a tulajdonságoknál az írásvédettséget az almappákra is mégsem engedi törölni "visszaállítja" magának az írásvédettséget ha utána újra megnézem.


2014. szept. 10. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek mind keretprogramok amik más programok futásához szükségesek.

Olyan dolgok írásvédettek amik még futnak.


Első körben:

start>futtatás beírod msconfig

Szolgáltatások fülön alul bepipálod minden MS szolgáltatás elrejtése, és az összes fölösleges dolgot amit nem használsz naponta kikapcsolod.

Utána mellette az automatikus indítás fülön az olyan programokat kapcsolod ki amik nem kell, hogy fussonak.

Újraindít.

Töredezettség mentesítés minden vinyón.

RegCleaner összes tisztítását lefuttatod.

CCleaner összes tisztítását lefuttatod

2014. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek,amiket felül írtál ne töröld.

A programfiles-ből uninstallálni kell a programokat nem manuálisan kijelölni és törölni.

Vezérlőpult/program eltávolítása.

Nem ártana egy rendszertisztító szoftver sem pl.: ashampoowinoptimizer, vagy ccleaner,de az előző inkább.


Kb ennyi jut eszembe.

2014. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tengor ***** válasza:

Ezeket nem törölném. Az utolsó pl a hangot biztosítja, az utolsó előtti a képet.

Azt töröld csak, amiről biztosan tudod, hogy te raktad fel és nincs már rá szükséged.

2014. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat, megfogadom őket. a Ccleanert már lefuttattam, meg kb havonta szokott futni. Akkor nem kezdek neki az eszeveszett törölgetésnek :)

Még szerintem az lehet a gond, hogy a meghajtó ketté van osztva. Az egyik részén van a windows meg egyéb programok a másik részén képek meg ilyesmik. Mivel a Program Filesban van 2,5 Gb plusz még az egyéb dolgok, csak 1,95 Gb marad. Olyat is hallotam már, hogy ez esetleg túl kevés ahhoz, hogy a windows megfelelően tudjon futni. igaz ez?

2014. szept. 10. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd kiírja ha kevés neki a hely és már a virtuális memóriával sem fér el a meghajtón, de érdemes helyet csinálni igen.

Én lehet okolnám a vinyót is, ha régebbi darab és sokat nyöszörög és dolgozik (piros led a gép elején) lehet sok gyenge szektor van rajta.

Ugyanakkor nem szabad elfelejteni azt sem, hogy manapság már nehéz egy régebbi PC-t olyan gyorsan használni mint annó, az egyes programok újabb és újabb verziója egyre több erőforrást igényel, még egy sima böngésző is. Szokták mondani, hogy a szoftvergyártók kényszerítik olykor az embereket a hardver fejlesztésére.

2014. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen valóban elég régi darab, de próbálom használhatóvá varázsolni. Egyébként nemrég futtattam rajta lemeztöredezettségmentesítőt de nagyon nagyon sok pirosan maradt utána is. Gondolom az már nem javítható vele.
2014. szept. 10. 15:44
 7/7 tabaki ***** válasza:
Vannak külső töredezettségmentesítők, amelyek lelkiismeretesebben dolgoznak, de komolyan vehető gyorsulást azok sem fognak elérni ahhoz képest, amit a Windows "trehányabb" programja már jónak ítél.
2014. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!