Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Appcrash, kékhalál, miért?

Appcrash, kékhalál, miért?

Figyelt kérdés
A Pc-m elkezdett crashelni, mióta új RAM-okat tettem a gépbe. A RAM-okkal valószínűleg nincs semmi baj, futtattam memtestet(igaz csak 2x) 0 hiba eredménnyel. Megpróbáltam kézileg módosítani az időzítést,(XMP opció nincs, de kéne lennie) de hiába. Kompatibilitással sincs probléma egy állítólag megbízható oldal szerint. BIOS frissítve. Böngészők esetében kipróbáltam sok verziót, a pluginokat frissítve, illetve régebbi verziójukként is kipróbáltam. Sajnos nem vagyok biztos már abban, hogy a RAM-ok okoznák ezt, illetve abban sem, hogy szoftveres avagy hardveres problémával állok szembe. Ha valaki tudna segíteni, vagy akármilyen tanácsot adni, azt nagyon szépen megköszönném!

2014. szept. 16. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta ezt, annyi volt, hogy nekem szintén hibátlanra írta az összes memtest a memóriákat, de aztán amikor a "gyári" 1600 MHz-ről visszavettem 1333-ra, érdekes módon megszűnt a fagyás/crashelés. De lehet, hogy neked erre sincs szükséged, nem állítottál esetleg kisebb memória-időzítéseket (ras, cas, satöbbi?), mint ami rá van írva?
2014. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a procim miatt, alapból 1333 a max, és XMP profilom meg nincs a BIOSOMban, amivel esetleg be tudnék állítani egy ideális időzítést. Az alap időzítés 9-9-9-24 lenne. Kipróbáltam így is-->crash.7-7-7-24-->crash.

Mellékesen:

Alaplap: ASRock B75 Pro3

RAM: Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz CL9 CMZ8GX3M2A1600C9

Proci: i3 2120 3.3Ghz

VGA: AMD Sapphire HD 7770

2014. szept. 16. 13:54
 3/6 A kérdező kommentje:
1333-on és 1066-on is ugyan úgy crashel
2014. szept. 16. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Hmmmm. Van neki elég tápfesz? Ez után nincs már ötletem, csak ugyanazt a memóriát más gépen kipróbálni.
2014. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tápfeszt befolyásolhatja a konnektor, vagy csak a táp? Esetleg, hogy tudom megnézni hogy mennyi az ideális illetve a jelenlegi?
2014. szept. 16. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:
A BIOS-ban kell bányászni, lehet, hogy valamit beállított az előző memóriád, és nem állította a BIOS-od ehhez.
2014. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!