Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a lényegi különbség az avi...

Mi a lényegi különbség az avi és a wmv fájlok között?

Figyelt kérdés

Átkonvertáltam egy pár saját felvételt (avi), pontosabban csak hangot tettem alá a Windows Movie Makerrel, az eredmény wmv fájl lett, és töredéke (ötvened része) az eredeti avi fájlnak.

Én szemmel semmi minőségromlást nem látok.



#videófile
2014. szept. 23. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.


A lényegi különbség az, hogy az egyik Microsoft a másik meg nem. Az avi tág fogalom, a tömörítetlen állománytól a tömörítettig bármi lehet (ácskapocstól a toronyházig), a Microsoftnál meg vannak evolúciós lépcsők. De ezt nálam sokkal okosabb emberek már rég leírták. Javaslom a wikipédia használatát.

2014. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem igazán a technikai része érdekel, csak az, hogy van-e valami hátulütője, ha átteszem az összes fényképezőgéppel (Nikon, avi-ban rögzít) felvett anyagot a jóval kisebb helyet foglaló wmv-be.

De ugyanígy helyet nyerek, ha feltöltöm az avi-t a facebookra és onnan visszaszedem mp4-ben.

De gondolom itt is igaz, hogy valamit valamiért.

2014. szept. 23. 12:41
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
A fényképezőgéped csak kicsit tömörít rajta, az a beállítás meg, amivel WMV-be tömöríted, jobban összenyomja. Minden ilyen művelettel minőséget veszítesz, de ha a méet számít, akkor még mindig a H.264 tömörítést ajánlom. Ez lehet AVI (a DivX tud ilyet tömöríteni), MP4 (mindenféle cucc tud ilyet) és MKV is (ilyet még nem csináltam), de ezek csak containerek, a lényeg az mpeg4 stream, ami benne van. A ha a Youtube minősége megfelel neked, akkor felhasználhatod azt is, vagy ha kicsit jobb kell, akkor talán a Vimeo kicsit szebbet, de kevésbé tömörítettet csinál.
2014. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!