Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri áttérni Blenderről 3DS...

Megéri áttérni Blenderről 3DS Maxra?

Figyelt kérdés
Helósztok. Kb 2 éve foglalkozok 3D modellezéssel hobbi szinten, és azt vette észre, hogy Cycles renderrel egyszerűen képtelen vagyok elérni a fotórealizmust, ne értsetek félre, jól néznek ki a modelljeim, de egyszerűen a node edittorral képtelen/rohadt sok próbálkozás árán vagyok elérni azt a szintet amit szeretnék, és ezért arra gondoltam, hogy kipróbálom a 3DS Max 2014-et. Devianart-on láttam, hogy Blenderrel, és 3DS Max-al is el lehet érni a fotórealizmust, de én arra vagyok kíváncsi, hogy aki jártas mindkettőben annak egyszerűbb dolga van 3DS Max-al mint Blenderrel. ezt abból gondolom, hogy szerintem filmekben ez utóbbit használják, és ahol fontos a termelékenység ott gondolom a produktívabb programot használják? Lerövidítve a kérdést "Megéri áttérni Blenderről 3DS Maxra?" A válaszokat előre is köszi.

2014. szept. 28. 22:19
 1/1 tabaki ***** válasza:
100%

Az semmit sem jelent, hogy az ipar egy sokkal nagyobb múltú szoftverre épült rá. Szerintem a Maxben sem egyszerűbbek ezek a dolgok, de nincs kizárva, hogy az ottani logika neked jobban bejön. Ha piacképes irányba akarod fejleszteni magad, a Max, Maya, Cinema4D stb. megkerülhetetlen, egyrészt mert a Blender a piacon egyelőre nem tényező, másrészt azért, mert a nagy programok tudása tagadhatatlanul előbbre jár az övénél. Ez nem jelenti azt, hogy a Blenderben elvégezhető feladatokat okvetlenül egyszerűbben oldják meg, lehet száz egyéb szempont, amely alapján alkalmasabbnak találtatnak a profi munkára.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. szept. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!