Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben járatosak! Jogosan...

Excelben járatosak! Jogosan nem kaptam ezért a tesztkérdésért pontot?

Figyelt kérdés

Mi történik, ha egy cellába az alábbi kifejezést írjuk be?

=ÁTLAG/MAX


Válasszon ki egyet:

a. Egy tartomány átlagértékét elosztja egy tartomány maximum értékével

b. Szövegnek értelmezni a kifejezést

c. Mindenképpen hibát jelez

d. Két nevesített cella értékét elosztja (ha nincs ilyen nevű cella, akkor hibát jelez)


A C-t jelöltem. Elvileg a D lenne a jó megoldás. De szerintem ez nem jó, hiszen nem is nevesíti a cellákat.


2014. szept. 28. 23:30
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A lehetőség megvan a cellák elnevezésére (Excel 2013-ban legalábbis biztosan van ilyen): jobb klikk a cellán és Név megadása. Ha pedig beírom a képletet egy harmadik cellába, akkor tényleg elvégzi az elnevezett cellákkal a műveletet.
2014. szept. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Ennek a cellának a tartalmából hogyan következteted ki, hogy mások nevesítettek-e vagy sem? A kifejezés feltételezi, hogy van ÁTLAG és MAX, de nem tudja, hogy tényleg vannak-e, az csak a számoláskor derül ki a számára. Ha igen, akkor képes elvégezni a műveletet, és semmi oka hibát jelezni. Tehát a C nem igaz, a D viszont tökéletesen leírja, mi történhet.
2014. szept. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tengor ***** válasza:
D +1
2014. szept. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se jó a a C, mert nem jelez hibát, ha vannak ilyen nevű cellák. Tehát: nem jelez MINDENKÉPPEN hibát.
2014. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvan, ertem mar. Koszonom.
2014. szept. 29. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!