Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 7 32-bit és a...

A Windows 7 32-bit és a 64-bit között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2014. okt. 3. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A címtartomány. 32 bites Windows 2^32 bájt memóriát tud megcímezni (4 GB), a 64 bites pedig 2^64 bájtot (számold ki, hogy ez mennyi).
2014. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"a 64 bites pedig 2^64 bájtot (számold ki, hogy ez mennyi)."

Ez azért nem igaz, lásd pl. a Home Premium csak 16 GB ramot tud kezelni, illetve a többi is 2^64-nél kevesebbet.


Innen származik az infóm:

[link]


Ez alapján a Professional, Ultimate, Enterprise 192 GB-t tud legfeljebb kezelni, ami egy jó darabig még elég lesz szerintem. Illetve általában a processzor és/vagy az alaplap ennek a töredékét képes kezelni, így nem is az operációs rendszer a szűk keresztmetszet.


Ha jól számoltam, akkor 192 GB kb. 2^(37,585) B.

2014. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És a címtartomány miatt adtam a pacsit, mert ettől eltekintve abban igazad van teljes mértékben.
2014. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó, akkor ez csupán elméleti maximum a Windows esetében. Megmondom őszintén, nem nagyon vagyok otthon a Windows világában.


#1 voltam

2014. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!