Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép függőség és depress...

Számítógép függőség és depresszió?

Figyelt kérdés

Az a bajom hogy pár órát nem ülök gép előtt egyből hiányzott és otthon akarok lenni!

Szabadidőm nagy részét a gép elöt töltöm Szombat egésznap csak gépeztem! Depresszióm meg erősödik ha sokat ülök itthon. Tegnap haveromal 3 órakor elinduntunk szolnokra kocsival este fél tízkor értem haza és még utána és gépeztem 1 órát!



2014. okt. 6. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:

ÉS mit csinálsz a gépen?

És is hasonló helyzetben vagyok csak én dolgozni szeretek nagyon. én "Programozásfüggő vagyok".

2014. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csupa kijelentőmondatot írtál. Mi a kérdés valójában ?
2014. okt. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Találj valamit ami lefoglal. Annak nincs sok értelme, hogy csak azért ne ott ülj mert csak. Legyen valami, ami miatt nem ott ülsz. Sport, hobbi, társaság, barkácsolás, akármi.
2014. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
51%
Tuti recept! Egyik ismerősömnek bejött! Fel kel csinálni egy elvált gyerekes anyukát, és el kell menni dolgozni. Nem lesz időd se gépezni, de depressziósnak lenni!
2014. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

4-es: Gyerekkorúak nem vállalhatnak munkát Mo.-on.

A gyerekcsinálás meg biológiai képtelenség ilyen korban. :)

2014. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Hát, a korát nem írta sehol. :D
2014. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok dolgozok napi 8 órába de a maradék időm a gép előtt töltöm :S
2014. okt. 6. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a kettő összefügg.

Inkább a depresszió okozhatja, ha valaki elfordul a külvilágtól.

Nem hinném, hogy attól lettél depressziós, mert sokat gépezel.

Az se biztos, hogy ez már függőség, bár intő jelek azért vannak.

Fél 10 után még gépeztél egy órát? Ebben semmi kivetni való nincs.

Persze az sem mindegy, hogy a "gépezés" mit jelent. Mert oda a chatelésen, netes ismerkedésen keresztül a programozáson át bizonyos játékok mechanikus, pótcselekvésszerű műveléséig bármit jelenthet.

Hidd el, sok egészséges ember is van, hogy egész nap csak henyél, gépezik, tévézik, stb.

Bár ennyiből nem lehet megállapítani, de van egy olyan megérzésem, hogy neked inkább azzal van bajod, hogy monotonná, egysíkúvá vált az életed. Napi 8 órát robotolsz, mellette nincs, aki igazán jó társaság lenne (mondjuk egy barátnő), így az egész életviteled ettől elég sivár lesz. Ami bizony okozhat depressziót, vagy a már meglévőt súlyosbíthatja.

2014. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen az lehet igaz. Hát sajnos 15 éves korom óta van depresszióm és 12 éves korom óta van szorongásom! Eleinte csak bizonyos szituációba tört elő de már most rosszindulatu emberek vagy kínos szituáciok és elő hozzák.
2014. okt. 6. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!