Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne beállítani a...

Hogyan lehetne beállítani a Canon LBP6020 nyomtatót Ubuntu 14. 04-hez?

Figyelt kérdés

Kezdő linux-os vagyok , próbáltam már hozzáadni a nyomtatóknál , de az volt a probléma , hogy a listában nem volt ilyen típusú nyomtató ( canon lbp 6020 nem volt). Ezután megpróbáltam letölteni a canon honlapjáról , de nem sikerült... mert ott elvileg csak Debian-ra lett volna jó az illesztőprogram...

Ha valaki tud segíteni , akkor megköszönném.



2014. okt. 6. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az Ubuntu is csak egy mellékága a Debian-nak! :-)


[link]


Azaz a Debian meghajtóprogram nagy valószínűséggel jó Ubuntura is!


Mellesleg azt én is tapasztaltam, hogy az Ubuntu igazából csak a hálózati nyomtatókkal boldogul könnyedén, ha már egy Windows rendszerből megosztott nyomtatót akarnál felismertetni, na ott kezdődnek a gondok! :-)

2014. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ÉN biztos vagyok benne , hogy valamilyen módon tudnám telepíteni a drivert , csak amikor a debianra készült fájlt megnyitottam a szoftverközpont nem engedte telepíteni...


Nos , én már nem használok windowst egyáltalán , az ubuntu sokkal jobban tetszik, még a winet se telepítem. MInden jól működik amit szeretnék , sokkal gyorsabb is , ez az egy problémám van vele... a nyomtató..

2014. okt. 6. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült munkára bírni ubuntun a HP tintasugaras nyomtatómat hogy egy hozzá közeli tipust "jet szériát" állítottam be neki. Tintaszintet, extrákat nem kezel de nyomtat müködik. Sokat próbálkoztam mire sikerült, az ubuntu fórumokon vannak tapasztaltabbak pl: Toros Ő tud pontosabbat mondani, biztos tud segíteni neked.
2014. okt. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!