Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Installálás közben bedöglött...

Installálás közben bedöglött a harddiskem? (sietős lenne, mivel most installálom a másik gépet)

Figyelt kérdés

Amikor odakerül a sor, hogy ki kell választani a partíciót, akkor én a particíót, amelyen a windows van, és egy system nevű particíót (ami 100MB), "delete"-eltem, hogy "unlocated space" legyen. Amikor ezt megcsináltam, utána arra szerettem volna klikkelni, hogy "new", de ezt a műveletet nem engedte megcsinálni annál a partíciónál, amin eddig a windows volt. És most ez a partíció "extended" típusként van megjelenítve, nem pedig logical, ahogy eddig volt.

Sajnos erre a partícióra most nem engedi telepíteni a windowsot. Lehet valahogy ezt az extended-et logical-lá varázsolni? Vagy most miért jelzi extendedként? Ráadásul unlocatedként van megjelenítve, és nem enegdi hogy ebből partíciűt hozzak létre, valami errort dob ki, ha ráklikkelek a "new"-ra.


2014. okt. 6. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És mégis mi az a "valami error"?
2014. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 soccerway ***** válasza:
mbr partíciós tábla van a lemezen?
2014. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha látszik, még partíció, akkor törlés (töröld az osszeset,persze ha van olyan, amin az adataid stb.. van nem a windows volt,azt hagyd).

Ha engedi törölni, akkor utána menj az újra, és addmeg a méretét és formázd.


Ha nem látszik egy partíció sem, akkor próbáld a bios resetet.

Vedd ki az elemet az alaplapból kb 10-15 percre, utána rakd vissza és próbáld újból a telepítő dvd-vel.

2014. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Valami 0X12154132 számokat ír ki...de, nem értem miért lett extended...előtte is így csináltam, és akkor minden rendben volt.
2014. okt. 6. 13:00
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezt írja ki ha new-ra klikkelek.

Faild create a new part on the selected unused space [error 0X8004240f]

2. bocs, de nem tudom mi az az mbr partíciűs tábla :(

2014. okt. 6. 13:12
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem lehet ide bemásolni a tényleges hibaüzenetet. Attól, hogy neked nem mond semmit sem, még van jelentése és annak birtokában egy picit (de tényleg csak egy hangyányit) könnyebb segíteni.


Ez olyan, mintha elmennél az orvoshoz:

- Doktor úr, beteg vagyok.

- Mi a panasza?

- Nem tudom, egyszer csak beteg lettem.

2014. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na, végre, értelmes hibaüzenet.


Túl sok partíció van létrehozva a merevlemezen.

[link]

2014. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De csak 2 partíció van létrehozva...

1 a rendszernek és 1 az adataimnak.

2014. okt. 6. 13:21
 9/15 soccerway ***** válasza:
vagy megtanulod a particionálás témát, vagy törlöd a partíciókat és ráhagyod a telepítést a windowsra. Ami kell előtte mented.
2014. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mit kell megtanulnaom? Csak egyszerűen újra akarom telepíteni a windowsot...nem először csinálom, eddig ilyen hiba nem volt.

Törlöm a system partíciót(100MB) és amin a rendszer volt, de ezután ha a new-ra klikkelek a partíciónál, amin edig a rendszer volt, akkor kidobja ezt a hibaüzenetet. Ha a systemnél klikkelek a new-ra, ott gond nélkül létrehozza a partíciót(ami 100MB).

Azt a partíciót amin az adataim vannak semmiképp se törlöm.

Bocsi hogy ilyen lassan írok, csak 5 percenként enged, mivel tegnap regisztráltam.

2014. okt. 6. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!