Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Félig-meddig hibás OBJ model...

Félig-meddig hibás OBJ model fájlt mivel tudnék megnyitni?

Figyelt kérdés
JPCSP emulátorból exportáltam a beépített, erre való funkciójával, de egyszerűen a 3ds maxom nem igazán hajlandó jól kezelni a fájlt. Egy bizonyos beállítás mellett meg tudtam nyitni, úgy tűnt, jól is néz ki, de pár másodperc múlva lefagy tőle a program. Sikerült max formátumba is mentenem, de megnyitáskor kiakad a program. Szóval valami gubanc lehet a meshben. Javítani lehet valahogy? Vagy esetleg valami másik program, amiben meg tudom nyitni textúrákkal együtt?

2014. okt. 8. 22:17
 1/2 tabaki ***** válasza:
Elvileg szövegszerkesztőben is meg tudod nyitni, de nyilván nem olyan egyszerű, hogy kézzel átírd a leírást. Kísérletezhetsz Blenderrel, vagy ha fölteszed valahová, én is megpróbálhatom. Ha nem akarod ország-világ elé tárni, a tabakisakal@gmail.com címre is átküldheted.
2014. okt. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Odáig jutottam, hogy úgy, hogy nem csinálok egy mesh-t belőle importálásnál, végre megnyitja. Jól is néz ki, de több ezer meshből áll az egész, nem a legjobb. Az lett volna az eredeti terv, hogy egyesítem őket, a vertexekre meg nyomtam volna egy weldet alacsony értékkel. A gond, hogy még úgy sem tudom megoldani, hogy a mesheket egyesítem, mert attól is kiakad a program. Illetve azt vettem észre, hogy hirtelen megnő a RAM étvágya a 3ds maxnak és 2.5GB-ot kezdett el enni a néhány 10-100MB helyett. Ezért is akadhat ki. (4GB RAM van a gépemben)


Nekem csak tanulmányozásra kellenének a modellek, nem használnám másra őket, de jobb lenne, ha kevesebb objektum lenne, mert a 3ds maxom nagyon be szokott lassulni sok objektumtól, minthogy lenne egy magas vertex számú modell.

2014. okt. 9. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!