Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azt honnan tudom ránézésre,...

Ga-Te kérdése:

Azt honnan tudom ránézésre, hogy egy Windows 7 operációs rendszer OEM vagy FPP (dobozos) verzió-e?

Figyelt kérdés
Régóta vadászok a neten legális Windows 7 szoftvert. Végre rájöttem mit is jelent az OEM és az FPP. Az OEM-et ugye egyszer lehet aktiválni egy alaplaphoz az FPP (dobozos) pedig vándor licenszes. Nekem az FPP kellene igazából és látok is használtan elég jó árban. De a hirdető nem írja és/vagy nem is tudja, hogy ez OEM vagy FPP. Meg alapból azt honnan vágom le hogy melyik ? Ami két lemezes tehát 32 bit és 64 bit-es lemez is van a csomagban az is lehet bármelyik (OEM vagy FPP)?

2014. okt. 9. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az OEM-et ugye egyszer lehet aktiválni egy alaplaphoz"

Ezt lehet, hogy én értelemzem félre, de akárhányszor aktiválhatod, de csak egyetlen egy "alaplapon".


Próbáltam megoldást találni a vlaódi problémádra, de nem sikerült.

Viszont van egy tippem: ha az a két lemez eredeti, akkor szerintem nem OEM (mert ahhoz nem adnak lemezt, ha jól tudom, lásd: notebookok).

2014. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem én is, hogy az OEM-et onnantól hogy aktiválod egy gépen, alaplapon onnantól fogva csak arra a gépre tudod feltenni de akárhányszor. A dobozos FPP pedig átlehet vinni másik gépre de az is csak egyszerre egy gépen lehet fent különben a Microsoft deaktiválja a licensz meg a kódot ahogy érzékelik hogy több gépen van fent. Én ezt szűrtem le a több napos kutatásaim alapján.
2014. okt. 9. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az itteni szokásoktól eltérve, én nem válaszolok hanem kérdeznék:


Miért jó az, hogy van egy eredeti win-ed és ha esetleg behal az alaplapod és cserélni kell, akkor újra meg kell venned, ugyanis már nem tudod az újra feltenni???

2014. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert nem bízok meg a loader-elt torrenten beszerezhető verziókban. Úgy vagyok vele mivel már nagyon jutni hozzá dobozos verzióhoz, hogy veszek egy OEM-et amihez most veszek egy új alaplapot amivel elleszek még jó pár évig.
2014. okt. 9. 21:02
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha tudsz valami értelmesebb alternatívát ami megbízható és legális azt szívesen "meghallgatom". :)
2014. okt. 9. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!