Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rossz ötlet lenne új és erős...

Rossz ötlet lenne új és erős gépre, pontosabban laptopra (ez részletesen lent) 64 bites Ubuntu 14. 04-et telepíteni?

Figyelt kérdés

Ezt a laptopot most vettem:


processzor: Intel® Core™ i7-4500U CPU @ 1.80GHz × 4

memória: 8 GB ram

Lemez: 976 GB


Windowst nem szeretnék rá. Az ubuntu 14 kitudná használni a gép képességeit ?

Milyen Linux disztribúciókat ajánlanátok még erős gépre ?



2014. okt. 12. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

# 9

nem azt mondtam hogy minden megy WINE alatt, (de azért ami nem a legújabb az szokott) csak azt hogy emiatt nem érdemes WIN-en maradni. :)

2014. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#10: " szóval az egyik korábbi érv sem állja meg a helyét."

Egész pontosan mi nem? Azzal kezdtem, hogy vannak alternatívák. Csak ugye, ha a kérdező épp Photoshopozni vagy említett videószerkesztőkkel akar foglalkozni (mert teszem azt, ilyen területen képzeli el a jövőjét, vagy csak ezt szokta meg), akkor készüljön fel arra, hogy nem érhetőek el Linuxra.


#11: persze, mindenképp megéri kipróbálni. De WINE nem az a "csodafegyver", mint egyesek láttatni szeretik (ahogy linkeltem, Premiere Pro pl kb használhatatlan vele, ezer évre visszamenőleg).

2014. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 tabaki ***** válasza:
Az eleve értelmetlen elgondolás, hogy az ember Windows-programok futtatása érdekében telepítsen linuxot. A Wine valóban nem világcsodája, de néha átsegíthet ilyen-olyan nehézségeken. Ez viszont nem azt jelenti, hogy Windowsra kihegyezett, monstrózus piaci szoftvereknek üzemszerűen működnie kéne rajta. Aki ilyesmivel akar dolgozni, az nyilván vegyen hozzá Windowst, esetleg külön gépet is, még az sem túl nagy tétel a program árához képest. Amúgy azt nem is tudom, hogy az új, felhő-alapú Adobe-termékek hogyan futnak linuxon -- hogy semmiféle működésbeli- vagy adatbiztonsági elvárással nem fordulhatsz a céghez, az nyilvánvalónak látszik. A linuxnak akkor van értelme, ha megfelelnek a rendszeren natívan használható alternatívák.
2014. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Amúgy azt nem is tudom, hogy az új, felhő-alapú Adobe-termékek hogyan futnak linuxon"

Elmondom: sehogy. Ugyanis ezek nem a böngészőn keresztül érhetőek el, hanem telepíteni kell őket (webes kliensprogramból). Ahogy én látom, egyelőre annyiban más, mint eddig volt, hogy előfizetés kell hozzá, és mindig a legfrissebb verziót érhetik el a felhasználók.

2014. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

A régi gépemen van windows partícióm is , mellette ubuntu , 99%-ban az utóbbit indítom el mindig.

A laptopra feltettem a manjarot (természetesen 64 bitest). A laptopomon egy ubuntu-manjaro párost ideálisnak tartanék , jelenleg utóbbiról írok.

A manjaro telepítése rendben zajlott viszont van 1-2 problémám: a firefoxot nem tudom frissíteni , a szoftverfrissítésnél meg kiírja: " 'pacman': a tranzakció nem inicializált "

Ezenkívül még a wifit lenne fontos beállítani...


Kipróbáltam még az opensuset , fedorat , mint-et és debiant. Az ubuntu és a manjaro nyerte el a tetszésem.

2014. okt. 13. 22:55
 16/21 Tom Benko ***** válasza:
@12: Bocsánat, akkor másképpen mondom:Ha feltétlenül Photoshop kell neki, akkor vegyen alá OS-t is. Ha nem, akkor meg lehet szokni a GIMP-et, nem nehéz. Videovágóra dettó. Főleg, hogy a Kdenlive eléggé profi alkalmazás, amennyire ismerem.
2014. okt. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Tom Benko ***** válasza:

@Kérdező: Két megoldást is találtam. Az egyik szerint a

sudo pacman -Syyuu

megoldja, a másik pedig ez: [link]

Illetve van egy film is a youtube-on, azt is érdemes megnézned.

2014. okt. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én laptopra csak linuxot teszek magamnak, jelen esetben is a 14.04lts fut amiről itt írok neked.

Az amit kérdeztél teljesen jó választás a laposodra, ha van otthon windowsod csináld dual telepítéssel. Particionálj fele-fele arányban 2 meghajtót, először menjen fel a microsoft majd ezután az ubuntu. Bootoláskor kiválaszthatod melyikről induljon a géped minden alkalommal./Az első particiomon win7 van de állítom telepítés óta csak 1x bootoltam róla hogy kitakarítsam és töredezettségmentesítsem a friss win7-et. Csak azért tettem fel, hogy ha valamelyik ismerősöm, vagy bárki aki erősen kötődik még az álltala begyakorolt windowshoz, akkor be tudjak neki erről bootolni a laposomon hogy megnyugodjon.

2014. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm , sikerült frissíteni a programokat , sőt rájöttem hogy a terminálból tudok telepíteni újakat.

Ami még nagyon fontos lenne az a wifi beállítás , ubin nagyon könnyen sikerült , itt nem tudom hogy kéne , esetleg terminálba azt is ? (xfce felület , tplink router)

2014. okt. 17. 14:31
 20/21 Tom Benko ***** válasza:
Ha jól emlékszem, Network Managerrel megy. Az automatikusan induló programok között ott kell legyen felsorolva, ha nincs, elég egyszerű felvenni, a program neve nm-applet. Utána az ikonján kattintva kapsz egy listát a látszó hálózatokról, kiválasztod a sajátodat, és a szükséges adatokat kéri, majd csatlakozik.
2014. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!