Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik erre program/szoftver?...

Létezik erre program/szoftver? (lentebb kifejtve)

Figyelt kérdés

Olyan programra lenne szükségem, ami valahogy, valamilyen "lev szerint" képes megnézni azt, hogy egy CD jó, sértetlen állapotban van-e - tehát minden fájlt megnyitható/futtatható/telepíthető-e róla, úgymond semmilyen fájl/adat sem korrupt -, vagy sérült-e (pl. korrodálódott, "elkopott") rajta részben/egészben az adathordozó réteg, v. bizonyos szektorok (pl. az idő múlása miatti erróziók miatt), ANÉLKÜL, hogy nekem telepítenem/kibontanom kéne a rajta lévő programokat.


Erre azért lenne szükségem, mert lenne két tucat régebbi játék CD-m, amiket pár régi számítógépes alkatrészre cserélnék egy illetővel, de véletlenül sem akarom, hogy nála derüljön ki, hogy hibás CD-t kapott, nem tudja telepíteni a játékot, stb. (Mivel vannak régebbi, 6-7-8 éves lemezek is köztük)

Én viszont nem akarom teleszemetelni a gépem (pl. a mindenféle járulékos registry bejegyzésekkel, meg ki tudja, hogy melyik játék mit hagyna maga után), sem az időt tölteni azzal, hogy egyenként telepítgetem, majd törlöm őket, ezért lenne jó egy a lemezek integritását (nem tudom, jó kifejezést használok-e) tesztelő program.


Valaki ismer erre a problémára programot/szoftvert?



2014. okt. 21. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a lemez nem karcos, nem fagy le a gép beolvasáskor, és rendesen megjeleníti a tartalmát, akkor onnantól már csak rendszer függő, hogy az adott játék feltelepíthető-e. De ott van pl a chkdsk parancs. Beírod parancssorba: chkdsk e: és leteszteli a szektorokat, valamint kiírja, ha van hibás.


Az e: helyére természetesen azt írd be, amelyik a lemezmeghajtód.

2014. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
100%
#1, hogy a fájllista megjelenik az csak azt jelenti, hogy az első néhány szektor, ami azt tartalmazza az nem sérült.
2014. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Pl. Total Commander - Ellenőrző fájl készítése(CRC32...)

Kijelölsz előtte mindent.

Ez végigolvassa a fájlokat.

Az ellenőrző fájlt ne a CD/DVD-re kérd! :D

2014. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ellenőrző fájl készííítéééseee ???!! :O


De az nem "eső után köpönyeg"? Márha van hiba?


Tudtommal CRC kód készítése arra való, hogy >azt< a kódot állítsák elő, amivel egy >újabb< ellenőrzéssel - elméletileg ugyanazon a fájlon történőleg - eldönthetjük, hogy a fájl ugyanaz-e, történt-e változás a kezdeti állapothoz képest.

2014. okt. 21. 15:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg erről úgy ránézésre mi a véleményetek (nem vagyok jó angolos) : [link]
2014. okt. 21. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!