Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem jelenik meg az...

Miért nem jelenik meg az svg-fájl rendesen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az Inkscape szoktam grafikákat készéteni. Ez eddig mind jó, csak hogy szokásom a vonalakat, halmazokat elmosni. Na szóval elakarom menteni png-be ( eddig minden jó), hogy később gyönyörködhessek benne. Na és itt a bibi megnyitom a képnézegetőt (Gwenwiew) és az elmosások nem látszódnak csak normális vonal.


megj.: Bezzeg ha háttérképként állítom be úgy látom ahogy azt megterveztem.



2014. okt. 24. 13:16
 1/1 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, de több dolog is az eszembe jut.


Az Inkscape a hivatalos SVG-szabványtól kissé eltérő, saját tájszólást alkalmaz. Megpróbálhatod "Normál (sima)

.SVG"-ként elmenteni a fájlodat, hátha azon jobban jelenik meg. Én egyébként nem hiszem.


Valószínű, hogy a Gwenview lehet a bűnös, vektorgrafika esetén ugyanis kettőn áll a vásár. A megjelenítő- vagy szerkesztőprogram nem kész képet kap, hanem egy tervet, amelynek alapján maga készíti el a színfelületeket, átmeneteket, elmosásokat, stb. Az SVG például egy emberszabású leírónyelv, amely szépen elmeséli, mit kéne fölrajzolni, de ettől még a program(ozó) dönthet úgy, hogy az elmosás megvalósítása macerás, ezért ennek a tulajdonságnak az értelmezésére nincs szükség. Ha valakit érdekel, mi van a képen látja így is.


Érdekelne, hogy háttérképként is az SVG-t állítod-e be (mert egy szép PNG-ben, ugye, nincs semmi meglepő).


A magam részéről azt javaslom, hogy az SVG-fájlokat inkább az Inkview-hoz társítsd, ha nézegetni akarod.

2014. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!