Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem indul el a teleptő. Mit...

Nem indul el a teleptő. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Fel szeretném rakni a Windows 8.1 Enterprise 64bit-es verzióját de a gép ( acer v3 772g) nem engedi. Kiírtam( Nero) 3 féle dvd-re de nem volt jó, beállítottam, hogy az elsődleges boot a dvd-ről mennyen de nem jó nem tudja beolvasni. Mit ronthattam el. Raktam már nem egyszer újra gépet nem vagyok kezdő. UI.: Win7 se megy fel :(

2014. nov. 3. 21:23
 1/3 Reiber Péter ***** válasza:

Állitsd át a boot módot UEFI-ről legacy-ra és menni fog.


Itt kell állítani:


[link]

2014. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Mi a különbség a kettő között?
2014. nov. 3. 21:37
 3/3 Reiber Péter ***** válasza:

Az UEFI már nem ugy bootol, mint valaha az első XT-ről olyan 30 éven át "ittmaradt".


Az UEFI boot egy korszerűbb megoldás és van egy un. biztonságos módja, ami mintegy "hozzálakatolja" a winchesteredet a gépedhez.


A hátránya az pont az, nem nagyon vannak eszközök, segédprogramok hozzá(még?), egy UEFI bootos partíciót semmi nem ismer fel még normálisan, semmi nem támogatja, nomeg mint minden biztonsági beállítás, ez is visszafelé sülhet el számtalan módon.

2014. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!