Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel használat? Van itt...

Excel használat? Van itt excel szakértő?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamit beállítani,de nem tudom lehetséhes e.Vagy tud e ilyet az excel,ha igen,akkor hogyan kell beállítani?

Tegyük fel van 1000 függőleges sor,abban különböző számok.Azt szeretném beállítani,hogy az excel jelezze nekem,amelyik sorban az érték meghalladja az 50-et.

Szóval kb így néz ki,1 sorban illusztrálva.


Ez egy sor,egy sorban összesen 8 db 2 jegyű szám van.Az egymás alatt levő számokat kell összeadni így kell érteni az 50-et,tehát ha én összeadom a 23+21-et,22+23 stb,ez így nyilván nem 50,de vannak olyan sorok ahol annyi lehet,vagy ez a 2 szám összeadva az 50 meghaladja.Na már most nekem olyan beállítás kellene,ami ezt nekem kiszámolja és jelzi hogy melyik sorban haladja meg ez az érték az 50-et.


pl:



23 22 17 13

21 23 15 13


Tehát ez egy sor,minden sorban nyilván különböző számok vannak,ez csak pl,de kb ilyen számok szerepelnek minden sorban.Remélem érthető volt.Köszi


2014. nov. 6. 06:49
1 2
 1/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha egy sorban vannak a számok és minden szám külön cellában van akkor megoldható a dolog (Ha egy cellában vannak a számok akkor szerintem csak VBA programmal oldható meg a dolog - vagy szét kell bontani az egy cellában lévő számokat annyi cellára ahány szám van).


Ha minden szám külön cellában van akkor csak annyi a teendő, hogy beirsz egy HA függvényt azon cellák alá/felé ahol szeretnéd megtudni az értéket :=HA(A1+A2>50;">50";"")

Ez ">50" szöveget ir mindenhová ahol az egymás feletti cellák nagyobbak mint 50, és nem ir semmet ha kisebbek mint 50.


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A függőleges sor az olyan mint a vízszintes oszlop?
2014. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ma 07:51

Köszi a választ!

Már én is gondoltam hogy külön irok minden számot,egyenként egy cellába,a gond az hogy akkor ez nekem plusz munka,ugyanis a két egymás alatti szám,az egy érték,mert össze kell adni.Ami baj,mert ha külön nekem több ezer ilyen sort össze kell adnom,az nagyon sok munka.Vagy esetleg van olyan lehetőség hogy összeadja nekem?A gon az hogy az adat nekem így van feltüntetve,ha egy cellába akarok írni egy számot,akkor nekem ezeket a számokat,amik egymás alatt vannak,egy számot kell csinálnom,magyarul össze kell adnom.Az nagyon sok idő,kivéve ha az excel tud ilyet.


Szóval elvileg így írtam volna be a cellába,maradjunk a pl-nél.23,21 ez lett volna egy cella.

2014. nov. 6. 08:21
 4/12 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy ugyan olyan a függőleges?Nem értem a kérdést.

Ami számokat egymás alá írtam,az tartozik össze,csak nekem így van feltüntetve,amik egymás alatt vannak,azokat össze kell vonnom,majd azt az értéket kell figyelnem vagy az excellel felismertetni hol haladja meg az 50-et az érték.

2014. nov. 6. 08:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy érti, hogy a "függőleges sorokat" oszlopoknak hívják.
2014. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként mi a sok munka?

Vagy nem tudod normálisan leírni a problémádat...


Ha így néz ki a példád:

A1 = 23, B1 = 22, ...

A2 = 21, B2 = 23, ...


Akkor beállsz A3-ba, beírod #1-es képletét:

=HA(A1+A2>50;">50";"")


Utána megfogod a jobb alsó sarkát az A3-as cellának, és elhúzod jobbra, amíg vannak adatok fölötte.

És azt fogod látni, hogy minden olyan oszlop esetén, ahol a két elem (1. és 2. cella) összege nagyobb, mint 50, ki fogja írni a 3. cellába, hogy ">50".


Ha 8 darab sorod van (vízszintes a sor!), tehát minden oszlopban (ez a függőleges!) 8 darab cella van. Akkor A3 helyett az A9-be írod a következő képletet:

=HA(SZUM(A1:A8)>50;">50";"")


És ezt húzod el jobbra, amíg vannak adatok.

2014. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ma 08:49


Igen lehet rosszul írtam le a gondomat.

Szóval A1=23,21

A kérdés az hogy ha A1-be írok két számot,legyen a fent említett 23,21,akkor annak az össz értékét,ha én teszek közé vesszőt,akkor azt egy értéknek fogja e venni?Mivel az a két szám egymáshoz tartozik,de nekem az adatok külön számként vannak meg,magyarul jó lenne egy számot csinálni belőle,azaz összeadni.De mivel itt több ezer ilyen szám párról van szó,ezt egynként összeadni elég macerás.Szóval két kérdésem is van,ezt a két számot ha pl beirom A1-be,akkor azt összeadja magától?Vagy nekem kell külön összeadni?Huu hát remélem így már érthető volt....:)

2014. nov. 6. 09:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg hogy a két szám ami egymás alatt van,az mindenképpen egy cellába kell hogy menjen.De nekem egy számot kell belőle csinálnom,kivéve ha az excel felisemri egy cellába írva is,hogy az adott 2 szám több 50-nél.De mivel így tudom csak párosával kinyerni az adatot,azt már nekem kell összevonnom,kivéve ha az excel ezt megteszi helyettem.
2014. nov. 6. 09:07
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 08:49

Köszi neked is!

oké értem,most hogy mégegyszer átolvastam és tényleg arra gondoltam amit írtál.Szóval sikerült megértenem:)Köszi még egyszer!

2014. nov. 6. 09:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvesztettem a fonalat :)


Először leírtad, hogy mégis 1 cellában lenne a két szám, vesszővel elválasztva.

Utána meg azt írod, hogy arra gondoltál, amit írtam (cellánként 1 szám).


Visszatérve a "több szám 1 cellában vesszővel elválasztva" részhez: két számnál az a gáz, hogy a vessző a tizedes vessző, tehát:

"23,21" az nem "23 és 21", hanem "23 egész 21 század"

2014. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!