Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel használat? Van itt...

Excel használat? Van itt excel szakértő?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamit beállítani,de nem tudom lehetséhes e.Vagy tud e ilyet az excel,ha igen,akkor hogyan kell beállítani?

Tegyük fel van 1000 függőleges sor,abban különböző számok.Azt szeretném beállítani,hogy az excel jelezze nekem,amelyik sorban az érték meghalladja az 50-et.

Szóval kb így néz ki,1 sorban illusztrálva.


Ez egy sor,egy sorban összesen 8 db 2 jegyű szám van.Az egymás alatt levő számokat kell összeadni így kell érteni az 50-et,tehát ha én összeadom a 23+21-et,22+23 stb,ez így nyilván nem 50,de vannak olyan sorok ahol annyi lehet,vagy ez a 2 szám összeadva az 50 meghaladja.Na már most nekem olyan beállítás kellene,ami ezt nekem kiszámolja és jelzi hogy melyik sorban haladja meg ez az érték az 50-et.


pl:



23 22 17 13

21 23 15 13


Tehát ez egy sor,minden sorban nyilván különböző számok vannak,ez csak pl,de kb ilyen számok szerepelnek minden sorban.Remélem érthető volt.Köszi


2014. nov. 6. 06:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Többszöri átolvasás után rájöttem hogy az is jó amit te írtál,sőt lényegében az az amire én gondoltam,csak azt gondoltam hogy egy cellába kell írni a két számot.Szóval a lényegen nem változtat és talán így még egyszerübb is a dolog.
2014. nov. 6. 09:55
 12/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha késziteszt egy képet az excel táblád azon részéről, (PrintScr) amiről szó van, és feltöltöd valahová és belinkeled szerintem, jobban megértjük mit is szeretnél és neked is egyszerübb a magyarázat.


Ha egy cellában számként van két szám (vesszővel elválasztva, tehát tizedesjegyek is vannak a számban) akkor a következő képletet alkalmazva kapod meg a két szám összegét : =INT(B2)+int ((B2-INT(B2))*100)), most a fenti képletet ha kombinálod a HA feltétellel akkor megkapod a >50-eket : =HA(INT(B2)+INT((B2-INT(B2))*100)>50;">50";"")


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!