Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mihez kell a Linux kernel-image?

Mihez kell a Linux kernel-image?

Figyelt kérdés

Amikor frissítem a szervert, akkor a kernel-image-xxx

is ott van, de sok idő amíg lefrissül. Ezt fontos frissíteni a csomagokkal együtt? Van összefüggés?


apt-get upgrade parancs után csak a többit frissítem, mert a kernel-image sokáig tart frissíteni és a szerver közben megy, pár száz látogatóval.


Le kell azt is frissíteni? Vagy nem lényeges? Mire való?



2014. nov. 12. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, poénból akarja frissíteni a rendszer. Gondolták a csomagkarbantartók, hogy a rendszergazdáknak úgyis annyi idejük van, jól megtréfálják őket.

De miért tart sokáig? Nekem desktop gépen max. 5 perc. Frissítést szerveren egyébként is a legkisebb terhelési időszakban végzünk (jellemzően éjszaka).

2014. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Idegen nyelvű oldal állandó terheltségű.


Nincs sajnos olyan idő hogy ne lógnának rajta vagy 50-100-an.

Szóval akkor a kernel-image-t ha hónapok óta nem frissítettem, akkor az baj?


Mihez kell? Ez gyakorlatilag egy kernel frissítés?



Nekem vagy 30 percig szöszöl, egy normál bérelt VPS, mai szintű szerver. 2GB RAM 6magos CPU


Azért nem mertem eddig, mert féltem, hogy elszáll a szerver és akkor nagy probléma lenne :)


Akkor ejtsem meg valamikor?

2014. nov. 12. 12:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Frissítés a rendszermaghoz, frissítése már csak alapvető biztonsági megfontolásból is ajánlott, de "major" frissítésnél akár kernelszintű modulhívások is módosulhatnak, amiket újabb programok esetleg igényelhetnek.

Mindazonáltal a kernel frissítése (tudomásom szerint?) legalább egy gyors-újraindítást igényel az érvényre jutáshoz.

2014. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Linux gépnév 3.2.0-4-686-pae #1 SMP Debian 3.2.60-1+deb7u1 i686


apt-get upgrade

Reading package lists... Done

Building dependency tree

Reading state information... Done

The following packages will be upgraded:

linux-image-3.2.0-4-686-pae

1 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

Need to get 22.9 MB of archives.



Na de itt ugyanaz a két verzió, nem?

Nem tudom a VPS hosting magától frissíti-e ezeket.


Most nem tudom kell-e vagy sem frissíteni.

2014. nov. 13. 07:16
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
A kernel-image-et nem véletlenül frissítik, ez a rendszer középpontja, ugyanis ez egy lefordított Linux kernel, amit a gép betölthet. Nem csak érdemes frissíteni, de egyenesen kötelező, pont a központi szerepe miatt.
2014. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ok eddig világos, viszont most leellenőriztem és amikor SSH-n putty-n bejelentkezem, akkor a fent leírt kernel verziót írja.


Mégis ha lefuttatom az apt-get update majd upgrade parancsot akkor ugyanazt a kernel verziót dobja fel mint frissítés.


Tehát ez nem világos, hogy miért kínálja fel ugyanazt a verziót, mint ami - elvileg - fent van.


És ha lefrissítem, akkor újra kell indítani a servert reboot paranccsal vagy a VPS consoljáról kell? vagy az ugyanaz a parancs?

2014. nov. 13. 07:31
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
Ha jól értelmezem, akkor nem azt mondja meg, hogy mire, hanem hogy mit upgrade-el. Az apt normálisan kiírná a változást is, azaz mit mire frissít. Kernel frissítés után csak akkor nem kell reboot, ha van KMS, az ugyanis röptében beilleszti az új modulokat.
2014. nov. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tényleg, igazad van, azt írja mit fog frissíteni. azt honnan tudom meg, hogy van-e KMS?
2014. nov. 14. 12:28
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
Onnan, hogy összekevertem a kettőt, és Ksplice a jó cucc. Keress rá a csomagok között: apt-cache search ksplice
2014. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Setting up linux-image-3.2.0-4-686-pae (3.2.63-2+deb7u1) ...



Mondjuk most hamar frissített, fél perc alatt, szóval nem volt gond.

Csak nem indítottam újra a szervert. Félek hátha valami nem stimmel, aztán nézhetek.


Akkor úgy néz ki 3.2.0-4 -ről frissített 3.2.63-2 -re, nem tudom ez a frissítés mennyire fontos, és kell-e újraindítsak.

2014. nov. 16. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!